21.09

Rajmond Debevec

Četrtek, 9. 5. 2013, 21.09

Debevec šesti v kraljevski strelski disciplini

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na današnji tekmi svetovnega pokala v ameriškem Fort Benningu zasedel šesto mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj.

Petdesetletni Debevec je v kvalifikacijah zadel 1169 krogov, v finalu osmih najboljših strelcev pa 414,4 kroga. Zmagal je Nemec Daniel Brodmeier (1174/457,2). Edini slovenski predstavnik na letošnji drugi tekmi za svetovni pokal - člani in članice elitne slovenske izbrane vrste so izpustili aprilsko uvodno preizkušnjo v južnokorejskem Changwonu - se je izkazal že v kvalifikacijah, ko je zadel 1169 krogov, od tega 384 kleče, 399 leže in 386 stoje.

V finalu - po novih pravilih se dosežki iz kvalifikacij črtajo, strelci pa odločilne boje začnejo z ničle - je bil po nastopih v klečečem in ležečem položaju na samem vrhu, vidnejšo uvrstitev pa je nato zapravil v stoječem položaju in tako zasedel končno šesto mesto.

Na strelišču v Fort Benningu je v kraljevski strelski disciplini smetano pobral Brodmeier, drugo mesto je zasedel Kitajec Hongwei Kang (1170/455,7), tretje mesto pa Rus Fedor Vlasov (1171/447,0).

Najboljši slovenski strelec vseh časov bo v nedeljo nastopil še z malokalibrsko puško leže. V zadnjih letih je blestel v tej disciplini: na evropskem prvenstvu v Beogradu leta 2011 je osvojil zlato, na lanskih olimpijskih igrah v Londonu pa bronasto odličje. Izjemna dosežka je kronal na lanskem finalu svetovnega pokala v Bangkoku, kjer je zasedel prvo mesto, kar je bila že njegova peta zmaga na finalih svetovnega pokala, ob tem pa ima v svoji zbirki tudi 27 zmag na tekmah za svetovni pokal.