15. 6. 2008,
14.38

Nedelja, 15. 6. 2008, 14.38

Debevec in Markoja uspešna v Franciji

Slovenski strelec Rajmond Debevec je tretji dan mednarodnega strelskega turnirja v francoskem Volmerange les Minesu v svoji najmočnejši disciplini z MK puško 3x40 zmagal.

Uspešen je bil tudi drugi slovenski predstavnik Robi Markoja, ki je zasedel tretje mesto.

Debevec je že v osnovnem nastopu dosegel 1178 krogov in za sedem krogov prehitel najboljšega Francoza Valeriena Sauveplana. Po finalnem nastopu osmih najbolje uvrščenih tekmovalcev pa se vrstni red ni spremenil. Markoja je za 11 krogov premagal tudi zmagovalca pekinškega predolimpijskega turnirja domačina Josselina Henryja.