24. 5. 2008,
19.30

Sobota, 24. 5. 2008, 19.30

Debevec 24., Kitajci blestijo

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na tekmi svetovnega pokala v Milanu z zračno puško osvojil 24. mesto, v ženski konkurenci pa je bila Zdenka Stolnik 34., Kaja Repič 75. in Katja Dabič 81.

Kitajska je prvi dan svetovnega pokala v streljanju z zračnim in malokalibrskim orožjem v lombardijski prestolnici pokazala, da se izjemno pripravlja za nastop na olimpijskih igrah v Pekingu. V streljanju z zračno puško sta se pri moških na prvi dve mesti uvrstila kitajska tekmovalca. Zmagal je Qinan Zhu, drugi pa je bil Yifei Cao.

V ženski konkurenci je Kitajska imela v finalu osem najbolje uvrščenih tekmovalk kar tri predstavnice. Zmagala je Nemka Sonja Feilschifter (Nem), ki je že v osnovnem nastopu s 400 krogi izenačila svetovni rekord, v finalu pa je s 505,0 kroga postavila nov finalni svetovni rekord.