15. 12. 2007,
15.13

Sobota, 15. 12. 2007, 15.13

Bronasta medalja Mankoču

Drugi dan plavalnega evropskega prvenstva v Debrecenu je prinesel veselje v slovenski tabor, saj je Slovenec Peter Mankoč na 100 metrov delfin osvojil bronasto medaljo.

Največji slovenski adut Peter Mankoč je lani osvojil srebrno medaljo na 100 m delfin, tokrat pa mu je uspelo priplavati do bronastega odličja. V finalu je nastopila tudi Triglavanka Anja Čarman in na 100 m hrbtno z novim slovenskim rekordom 58,98 osvojila peto mesto. S prvim nastopom na prvenstvu je opravila novinka v slovenski reprezentanci Nina Cesar, ki je nastopila v predtekmovanju na 800 m prosto.

Prireditelji so podelili devet kompletov odličij, dvema svetovnima rekordoma in evropskemu s prvega dne pa sta se danes pridružila še po dva rekorda sveta in Evrope.