10.35

Boštjan Maček

Sobota, 12. 4. 2014, 10.35

Boštjan Maček deseti v Tucsonu

Boštjan Maček se je izkazal na letošnji uvodni tekmi svetovnega pokala s puško šibrenico.

Najboljši slovenski strelec v trapu je v ameriškem Tucsonu zasedel deseto mesto, potem ko je zadel 117 glinastih golobov. Na dvodnevni tekmi sta nastopila še dva slovenska strelca: Matija Mlinarič (109) je osvojil 54., Ivo Kompan (106) pa 62. mesto. Maček je v prvi seriji zadel vseh 25, v drugi pa zgolj 20 letečih tarč, kar mu je po prvem dnevu navrglo 44. mesto. Drugi tekmovalni dan je močno izboljšal svojo uvrstitev, 24, 25 in 23 zadetih glinastih golobov mu je navrglo končno deseto mesto, do dodatnega razstreljevanja za uvrstitev v veliki finale pa mu je zmanjkal en zadetek.

Kompan, po prvem dnevu najboljši slovenski strelec v Tucsonu, je drugi tekmovalni dan močno pokvaril svojo uvrstitev in zdrsnil na 62. mesto, medtem ko je Mlinarič malenkostno napredoval.

Na prvi letošnji tekmi za svetovni pokal je zmagal Indijec Manavjit Singh Sandhu, drugi je bil Avstralec Michael Diamond, tretji pa Rus Aleksej Alipov.

Po Tucsonu se bo strelska smetana s puško šibrenico preselila v kazahstanski Almaty (med 16. in 25. majem), nato pa še v München (med 4. in 13. junijem) in Peking (med 1. in 10. julijem), veliki finale pa bo v azerbajdžanski Gabali (med 21. in 28. oktobrom). Krona letošnje sezone bo svetovno prvenstvo v španski Granadi (med 6. in 20. septembrom).