7 let, 12 mesecev

Aleš Borčnik

Petek, 28. 6. 2013, 17.09

Borčniku bronasta kolajna v hitrostnem zbijanju

Slovenski balinar Aleš Borčnik je osvojil bronasto kolajno na sredozemskih grah v Mersinu. V malem finalu hitrostnega izbijanja je bil boljši od Francoza Fabiena Jarneta.

Zlato odličje je osvojil Hrvat Leo Brnić, srebrno pa Italijan Mauro Roggero. Borčnik je v dopoldanskem polfinalu zadel 44 krogel in izpadel iz boja za zlato kolajno, saj sta bila boljša Brnić in Roggero (oba 47). V boju za bronasto odličje pa je zasenčil francoskega balinarja in zadel 43 od 51 krogel, medtem ko je bil njegov tekmec manj natančen ter v 50 metih zadel 39 krogel.

"Moji nastopi v Turčiji niso bili najboljši. Telesno sem bil dobro pripravljen, meti pa niso bili najbolj natančni. Moj polfinalni dosežek je bil enostavno premajhen za finale, a vesel sem, da sem osvojil tretje mesto. V malem finalu sem premagal tekmeca iz balinarske velesile. Žal mi je le, da se nisem uvrstil v finale, a tokrat sta bila Italijan in Hrvat enostavno boljša," je po bronastem odličju v Mersinu dejal Borčnik.

Slovenska balinarka Nina Novak je v hitrostnem zbijanju zasedla končno peto mesto. Tadeja Sodec je v sredo osvojila odličje zlatega leska v natančnem zbijanju. Slovenija je imela svojega predstavnika tudi v moškem finalu, Davor Janžič pa je zasedel nehvaležno četrto mesto.