19. 10. 2012,
15.35

Petek, 19. 10. 2012, 15.35

Ana Vorih ni oplemenitila brona

Za slovensko zastopstvo se je svetovno prvenstvo končalo. Naše so bile zelo uspešne, saj se bodo vrnile domov s štirimi kolajnami.

Ana Vorih, evropska prvakinja v natančnem zbijanju lani v Rogaški Slatini, se je v finalu spoprijela s Kitajko Fei Wei Cen, Italijanko Chiaro Botteon in Francozinjo Melanie Rizzo-Lille.

Tokrat naši mladi reprezentantki zbijanje ni šlo dobro od rok in je zadela samo dve poziciji. Prvo kroglo in še eno za tri točke, kar je pomenilo četrto mesto in je ostala pri bronu. Kljub temu so Slovenke dosegle velik uspeh, saj so na turškem prizorišču 'pobrale' štiri odličja – zlato in tri bronasta.

V polfinalu igre dvojic sta Tadeja Sodec in Nina Novak igrali s Kitajkama Guo Xiaoming in Mei Wang, ki sta jih premagali že v skupinskem delu. Naši sta slabo začeli predvsem bližanje ni bilo na ustrezni ravni - 0:2, 0:6. Potem je selektor Milan Bozovičar vzel minuto odmora. To je pomagalo, Slovenki sta dvakrat osvojili po dve točki (4:6). Sledila je minuta odmora za kitajski tabor. Naši si sta si spet priigrali točko in znižali na 5:6, se vrnili v igro, do konca igralnega časa pa je bilo še 36 minut. Kitajki sta spet pokazali kakovost - 5:7 in 5:9 dobrih petnajst minut do konca. Naši nista bili več sposobni preobrata – 5:11 in 5:13. Kitajki sta bili preprosto spet premočni tekmici in sta se uvrstili v finale ter se bosta za naslov svetovnih prvakinj pomerili s Francozinjama.

Do konca letošnjega svetovnega prvenstva sta le še dva finala. Obakrat bo to francosko – kitajski dvoboj.