12.27

8 let, 3 mesece

Nedelja, 25. 11. 2012, 12.27

Ana Velenšek zmagala na Kitajskem

Slovenska judoistka Ana Velenšek je na tekmi velike nagrade v kitajskem Qingdauu zmagala v kategoriji do 78 kilogramov.

Ana Velenšek je premagala Kitajko Chen Ying, Indijko Jino Devi Chongtham in Kitajko Han Li, nato pa v finalu še Korejko Da Won Jung. V kategoriji do 70 kg je danes Anka Pogačnik klonila v prvi borbi proti Japonki Rui Takahaši. Že prvi dan tekmovanj v soboto so trije slovenski borci stopili na zmagovalni oder. Rok Drakšič je bil v kategoriji do 73 kg drugi, Vesna Đukić v kategoriji do 57 kg je bila tretja, prav tako pa je bila tretja tudi Tina Trstenjak v kategoriji do 63 kg.

Drakšič, ki je tokrat nastopil v kategoriji višje kot nastopa sicer, je do finala premagal vse nasprotnike, nato pa moral priznati premoč Belgijcu Dirku Van Ticheltu. Đukićeva je prvo borbo izgubila šele v polfinalu, v isti kategoriji do 57 kg pa je nastopila še Petra Nareks in osvojila peto mesto. Tudi Trstenjakova je prvič klonila šele v polfinalu, v isti kategoriji je Nina Milošević ostala brez uvrstitve, potem ko je izgubila že prvo borbo proti Japonki Haruni Ota.