9.05

Cal Crutchlow

Petek, 2. 8. 2013, 9.05

Uradno: Crutchlow 2014 in 2015 z Ducatijem

Tovarniški Ducati v MotoGP je potrdil, da je z vodilnim poltovarniškim dirkačem, Yamahinim Calom Crutchlowim podpisal dveletno pogodbo.

Britanec, ki je v kraljevski razred prišel leta 2011, je na legendarnem rdečem motociklu nasledil Nickyja Haydna, ki mu pogodba poteče po koncu te sezone (enako kot Crutchlowu pri poltovarniški Yamahi) in je Ducati ni želel podaljšati. Crutchlow je bil pred podpisom z Ducatijem edini izmed petih vodilnih dirkačev kraljevskega razreda, ki še ni imel pogodbe za prihodnjo sezono. Ducati pa je bilo edino tovarniško moštvo, ki je imelo za prvenstvo 2014 en prazen sedež.

Crutchlow je v letošnji sezoni osvojil en najboljši štartni položaj in štiri stopničke ter je peti dirkač prvenstva. Calu se je tako izpolnila ambicija, da bo lahko svoj nesporen talent pokazal tudi na tovarniškem motociklu.

Ducati ni zmagal v MotoGP vse od leta 2010, ko je nazadnje slavil Casey Stoner. Crutchlow bo poskušal iz Desmosedicija potegniti več kot Valentino Rossi, ki je v dveh sezonah trikrat stopil na stopničke. Calu bo pri Ducatiju v garaži in na stezi družbo delal Andrea Dovizioso, s katerim sta bila moštvena kolega že pri poltovarniški Yamahi.

Kmalu zatem, ko je tovarniški Ducati potrdil Crutchlowa, je Yamaha oznanila, da bo zanjo naslednji dve leti tekmoval dirkač Moto2 Pol Espargaro. V prihodnji sezoni za njeno poltovarniško ekipo.