GasGas Honda Tim Gajser Tim Gajser Jago Geerts Jorge Prado Jeffrey Herlings KTM Jan Pancar MXGP motokros

Sobota, 20. 5. 2023, 18.10

MXGP Francije, kvalifikacijska dirka

Pancar dirka v Franciji: Majhna napaka, velik padec

Jan Pancar Madrid | Jan Pancar je pred dvema tednoma na VN Španije pri Madridu osvojil 12. mesto. | Foto Matej Podgoršek

Jan Pancar je pred dvema tednoma na VN Španije pri Madridu osvojil 12. mesto.

Jan Pancar, deseti v svetovnem prvenstvu MX2, bo na na sedmi veliki nagradi štartno rampo izbiral šele kot 30. Na kvalifikacijski vožnji je namreč grdo padel.

Tim Gajser Honda Magiorra
Sportal Sprememba na koledarju MXGP, ki bo razveselila Slovence

Villars-sous-Ecot v Franciji gosti sedmo veliko nagrado v letošnjem svetovnem prvenstvu v motokrosu. V soboto so odpeljali treninga in kvalifikacijsko dirko. V razredu MXGP jo je že petič letos dobil Jorge Prado (GasGas). Jeffrey Herlings (KTM) je bil tretji, razlika med njima v skupnem seštevku je zdaj osem točk v prid Španca. Dirka bo v nedeljo, s prvo vožnjo ob 14.15 in drugo ob 17.10.

Jan Pancar je na Instagramu delil fotografijo, kako jo je skupil v kvalifikacijski dirko za VN Francije. | Foto: Jan Pancar je na Instagramu delil fotografijo, kako jo je skupil v kvalifikacijski dirko za VN Francije. V razredu MX2 je kvalifikacijsko vožnjo dobil Nizozemec Kay de Wolf (Husqvarna). Vodilni v prvenstvu Belgijec Jago Geerts (Yamaha) je odstopil že v prvem krogu in bo tako štartno rampo izbiral kot zadnji, 34. Slabo izhodišče v nedeljo ob 13.15 in 16.10 pa čaka tudi slovenskega voznika Jana Pancarja (KTM), ki je bil v vožnji na čas sicer 12. V kvalifikacijski dirki pa je nato padel tri kroge pred ciljem in osvojil 30. mesto. "Majhna napaka, velik padec," je po dirki na Instagramu zapisal Pancar in delil svojo fotografijo z okrvavljenim obrazom. Pod kolo mu je prišel večji kamen in obrnilo mu je krmilo.

Ob robu dirke za svetovno prvenstvo poteka še dirka za evropsko prvenstvo. V EMX125 nastopajo trije slovenski mladeniči: Jaka Peklaj, Žan Oven in Miha Vrh. V vožnji na čas je v drugi skupini Peklaj zasedel peto mesto in se kot edini od slovenske trojice uvrstil na dirko (Oven je bil v isti skupini 25., Vrh pa 32.). V prvi vožnji je Peklaj dobro štartal, a padel. Moral je zapeljati v bokse (snel se mu je sedež), nato pa je z dirko lahko nadaljeval. A je bil pozneje diskvalificiran (niti sam ne ve zakaj). Druga vožnja bo v nedeljo dopoldne.

Boštjan Renko
Sportal Občudoval Schwarzija, osvajal nagrade v bodibildingu, danes "gradi" prvaka Gajserja