4 leta, 8 mesecev

Moto GP Brno Jorge Lorenzo

Sobota, 15. 8. 2015, 15.59

Jorge Lorenzo najhitrejši v kvalifikacijah Brna

Španski motociklist Jorge Lorenzo z Yamaho je bil najhitrejši v kvalifikacijah za nedeljsko veliko nagrado v češkem Brnu. Z drugega mesta bo štartal Marc Marquez, s tretjega pa Valentino Rossi.

Jorge Lorenzo je v današnjih kvalifikacijah za 0,074 sekunde premagal rojaka in zmagovalca zadnje dirke za svetovno prvenstvo Marca Marqueza (Honda). Tretji je bil vodilni v skupnem seštevku Italijan Valentino Rossi (Yamaha), ki je zaostal 0,364 sekunde.

V drugi startni vrsti bodo začeli Italijan Andre Iannone (Ducati), Britanec Bradley Smith (Yamaha) in Italijan Andrea Dovizioso (Ducati).

Pred tem so s kvalifikacijami opravili že v razredu moto3. Najhitrejši čas je postavil Italijan Niccolo Antonelli na Hondi, drugi je bil Danny Kent, tretji pa Španec Jorge Navarro.

Iz prvega startnega mesta v moto2 bo začel Francoz Johann Zarco (Kalex). Drugi je bil Španec Tito Rabat, tretji pa njegov rojak Alex Rins.