7.56

Toro Rosso

Četrtek, 27. 11. 2014, 7.56

Jean Eric Vergne zapustil Toro Rosso

Francoski dirkač v formuli 1 Jean Eric Vergne je kar prek twitterja sporočil, da zapušča moštvo Toro Rosso.

Za 24-letnim Francozom je solidna sezona, v njej je zbral 22 točk in osvojil 13. mesto v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva, najboljšo uvrstitev pa je dosegel na VN Japonske v Suzuki, ko je zasedel šesto mesto.

V zakulisju formule 1 krožijo govorice, da bo Vergneja zamenjal komaj 20-letni Španec Carlos Sainz mlajši. Sin nekdanjega dvakratnega svetovnega prvaka v reliju iz let 1990 in 1992 je pred zadnjo letošnjo dirko, ki je bila konec prejšnjega tedna v Abu Dabiju, testiral dirkalnik moštva Red Bull.