11.55

8 let, 5 mesecev

Torek, 2. 4. 2013, 11.55

Gerčar sezono začel s četrtim mestom

Slovenski motokrosisti so se konec tedna v Valkenswaardu na Nizozemske prvič letos udeležili dirke za svetovno prvenstvo.

Najuspešnejši je bil Klemen Gerčar, ki je v razredu MX3 osvojil četrto mesto in letošnjo sezono začel tako, kot je lansko zaključil. Gerčar je bil odličen v drugi vožnji, v kateri je dolgo vodil, nato pa zdrsnil na četrto mesto.

V prvi vožnji je bil Gerčar peti in pristal na skupnem četrtem mestu, v drugi vožnji pa je dokazal, da lahko v sezoni poseže tudi po stopničkah. V istem razredu je bil Matevž Irt 12.

Tim Gajser, ki je tik pred sezono zamenjal ekipo, je nastopil v razredu MX2. Po 18. in 15. mestu je dirko končal kot 15. Zmagal je branilec naslova, Nizozemec Jeffrey Herlings.

Gajserja čaka naslednji nastop čez 14 dni v Italiji, vozniki razreda MX3 pa imajo pred seboj enomesečni premor, sezona se bo nadaljevala 5. maja v Bolgariji.