11.39

Dani Pedrosa Honda MotoGP

Četrtek, 9. 7. 2015, 11.39

Bo zmagal tisti, na katerega nihče ne računa?

Dani Pedrosa obožuje nemško stezo Sachsenring, na kateri je v kraljevski konkurenci zmagal prav tolikokrat kot Valentino Rossi, štirikrat. Bo Špančev sloves dovolj za osvojitev petice?

Hondinemu tovarniškemu dirkaču Daniju Pedrosi gre letos vse narobe: najprej je moral na operacijo roke, potem je moral zaradi rehabilitacije izpustiti dve dirki. Na prvih osmih dirkah je osvojil vsega ene stopničke (tretje mesto v Barceloni), kar je najslabši izkupiček, odkar nastopa v kraljevskem razredu (v desetih sezonah).

Na zadnji dirki v Assnu je na ogrevanju hudo padel ter si poškodoval palec in mezinec leve roke. Na dirki je nastopil z rezervnim motociklom in osvojil osmo mesto. Ker je zanj prvenstvo praktično že izgubljeno (po osmih dirkah ima za vodilnim Rossijem 116 točk zaostanka, kar je skoraj pet zmag), se bo v nadelavanju sezone skušal dokopati vsaj do kakšne posamične lovorike.

In prav Sachsenring bi lahko bil ravno pravšnja steza za Pedrosov skok med zvezde. Na njem je Dani zmagal štirikrat v karieri kraljevskega razreda (2007, 2010, 2011, 2012), zmeraj s Hondo. Na nobeni drugi stezi ni zmagal tolikokrat. Ker mu je očitno pisana na kožo, bo morda prav na njej doživel nov preblisk.