Sreda, 4. 3. 2009, 23.10
9 let, 2 meseca
Najhitrejši prišel kot zadnji

Slovenska reprezentanca, ki bo v Torinu naskakovala medaljo in uvrstitev v finale (takšen je cilj strokovnega vodstva Atletske zveze Slovenije), je že na prizorišču tekmovanja.
Od sedmih atletov in atletinj, ki bodo na prizorišču zimskih olimpijskih iger 2006 zastopali slovenske barve, so z avtobusom skupaj s strokovnim vodstvom reprezentance in novinarji potovali zgolj trije. Mlada Nina Kolarič in Cene Šubic ter izkušenejša Sonja Roman so na prizorišče tekmovanja pripotovali okoli devete ure zvečer (pot, ki je minila v sproščenem vzdušju, je trajala slabih devet ur).
Istočasno kot večji del izbrane Slovenije je, zanimivo, pripotovala tudi ekipa Španije, ki šteje 18 članov, in je četrta najbolj številčna za Rusijo, Veliko Britanijo in Nemčijo, takoj za njo pa še turška vrsta, ki s tremi člani sodi med najmanj številčne. Naš največji up za medaljo Marija Šestak in njena kolegica Snežana Rodić (obe bosta nastopili v troskoku) sta se odločili za potovanje v lastni režiji iz Trsta z letalom in pripotovali kot prvi, medtem ko je metalec krogle Miran Vodovnik s svojim trenerjem v Torino prišel z avtomobilom. Podobno velja tudi za najhitrejšega Slovenca Matica Osovnikarja, ki je z avtomobilom kot zadnji (okoli desete ure zvečer) pripotoval z družino.
Slovenci skupaj s Hrvati in Srbi
Slovenska reprezentanca je nastanjena v hotelu Art&Tech le streljaj od veličastne dvorane PalaOval, v kateri se bodo za naslove ta konec tedna borili najboljši evropski atleti in atletinje.
V istem hotelu so ob omenjenih Špancih in Turkih še atleti in atletinje iz Hrvaške, Srbije, Irske in San Marina. Prvi trening slovenske vrste bo v četrtek ob 10.30 uri, kot prva iz naše reprezentance pa se bo na tekmovališče podala najmlajša, 22-letna Kolaričeva, ki jo v petek ob 12.15 čakajo kvalifikacije skoka v daljino.