Svetovno prvenstvo do 18 let (2. dan), Nairobi (Ken)

Mladi slovenski šprinterki peta in šesta na svetu

3,08

termometer

Tami Šcančar in Iza Kobal

Mlada slovenska šprinterka Tami Šcančar je na svetovnem prvenstvu mladincev do 18 let v Keniji zasedla peto mesto (11,91), Iza Obal pa je bila šesta (12,00).

Tami Šcančar in Iza Obal sta odlično nastopili na svetovnem prvenstvu v Nairobiju. Po uspešnem popoldanskem polfinalu sta v zadnji disciplini drugega dne osvojili peto in šesto mesto. Svetovna prvakinja je s časom 11,62 postala Turkinja Mizgin Ay.

Odlično je v polfinalu teka na 400 metrov nastopil tudi Gregor Grahovac, ki se je z osebnim rekordom 47,34 prebil v petkov finale, kjer bo tekel ne neugodni prvi progi.

Druga dan sta prvenstvo končala slovenska tekača na 800 metrov. Rok Markelj je kljub osebnemu rekordu 1:52,39 obstal v polfinalu, v svoji skupini je bil sedmi, Jan Vuković pa je s časom 1:52,89 osvojil šesto mesto v svoji polfinalni skupini, kar prav tako ni bilo dovolj za napredovanje.

Še dva polfinala in finale

V isti disciplini ima Slovenija predstavnico tudi med dekleti. Klara Lukan je bila s časom 2:11,66 uspešna v predteku in se je kot tretja v svoji skupini prebila v polfinale.

Po času je v polfinale teka na 110 metrov z ovirami napredoval tudi Filip Jakob Demšar, ki je bil s časom 13,83 peti v svoji kvalifikacijski skupini.

Slovenija ima še eno finalistko, in sicer se je med najboljše z rezultatom 62,10 metra prebila metalka kladiva Lina Čater.