Svetovno prvenstvo do 18 let (2. dan), Nairobi (Ken)

Mladi slovenski šprinterki peta in šesta na svetu

1

Tami Šcančar in Iza Kobal | Foto Getty Images

Mlada slovenska šprinterka Tami Šcančar je na svetovnem prvenstvu mladincev do 18 let v Keniji zasedla peto mesto (11,91), Iza Obal pa je bila šesta (12,00).

Tami Šcančar in Iza Obal sta odlično nastopili na svetovnem prvenstvu v Nairobiju. Po uspešnem popoldanskem polfinalu sta v zadnji disciplini drugega dne osvojili peto in šesto mesto. Svetovna prvakinja je s časom 11,62 postala Turkinja Mizgin Ay.

Odlično je v polfinalu teka na 400 metrov nastopil tudi Gregor Grahovac, ki se je z osebnim rekordom 47,34 prebil v petkov finale, kjer bo tekel ne neugodni prvi progi.

Druga dan sta prvenstvo končala slovenska tekača na 800 metrov. Rok Markelj je kljub osebnemu rekordu 1:52,39 obstal v polfinalu, v svoji skupini je bil sedmi, Jan Vuković pa je s časom 1:52,89 osvojil šesto mesto v svoji polfinalni skupini, kar prav tako ni bilo dovolj za napredovanje.

Še dva polfinala in finale

V isti disciplini ima Slovenija predstavnico tudi med dekleti. Klara Lukan je bila s časom 2:11,66 uspešna v predteku in se je kot tretja v svoji skupini prebila v polfinale.

Po času je v polfinale teka na 110 metrov z ovirami napredoval tudi Filip Jakob Demšar, ki je bil s časom 13,83 peti v svoji kvalifikacijski skupini.

Slovenija ima še eno finalistko, in sicer se je med najboljše z rezultatom 62,10 metra prebila metalka kladiva Lina Čater.