Svetovno prvenstvo do 18 let (3. dan), Nairobi (Ken)

Mlada slovenska tekačica sedma na svetu, Grahovac osmi, izjemen troskok Kubanca

0,83

termometer

Karin Gošek

Mlada slovenska tekačica Karin Gošek je na svetovnem prvenstvu za mladince do 18 let osvojila sedmo mesto v teku na 2000 metrov z zaprekami (7:00,43). Gregor Grahovac je bil osmi v finalu teka na 400 metrov (48,88).

Tekačice na 2000 metrov so se pomerili neposredno v finalu, saj jih je bilo na štartni listi le 17. Karin Gošek je v šprintu prehitela nemško tekmovalko in osvojila sedmo mesto, dvojna zmaga pa je ostala v Keniji. Zlato si je s časom 6:24,80 pritekla Caren Chebet.

Gregor Grahovec je po odličnih nastopih v preteku in polfinalu teka na en štadionski krog v finalu nekoliko zaostal za pričakovanji in je s časom 48,88 osvojil zadnje, osmo mesto. Uvrstitev med najboljših osem na svetu je kljub temu odličen dosežek.

Finale v troskoku in polfinale v teku na 200 metrov

Eva Pepelnak je v prvem poskusu kvalifikacij v troskoku poletela 12,73 metra, kar je bilo dovolj za preboj v finale. Dosegla je peto daljavo kvalifikacij, v finale pa se je uvrstilo 12 deklet. Med njimi ne bo druge slovenske predstavnice Neje Omanovič, ki je z 12,33 metra prvenstvo končala na 15. mestu.

Mitja Kordež je v četrti kvalifikacijski skupini teka na 200 metrov s časom 21,85 osvojil tretje mesto in se neposredno uvrstil v polfinale. To je v isti disciplini uspelo tudi Tami Ščančar, ki je pol štadionskega kroga pretekla v času 24,79 in je bila prav tako tretja v svoji kvalifikacijski skupini. Mlada šprinterka je drugi dan prvenstva osvojila odlično peto mesto v finalu teka na 100 metrov.

Mitja Kordež v ozadju je bil uspešen v predteku na 200 metrov. Mitja Kordež v ozadju je bil uspešen v predteku na 200 metrov. Foto: Getty Images

Domžalčan Jakob Mali je nastopil v teku na 2000 metrov z zaprekami, kjer je imel lepo priložnost za preboj v finale, a je bil diskvalificiran.

Filip Jakob Demšar je v prvi polfinalni skupini teka na 110 metrov z ovirami zasedel četrto mesto s časom 13,85 (+0,7 m/s) in za sedem stotink sekunde zgrešil finalni nastop.

V polfinalu se je poslovila tudi Klara Lukan. V teku na 800 metrov je s časom 2:15,51 osvojila četrto mesto v svoji skupini, v finale pa so napredovale prve tri atletinje.

Tami Ščančar (skrajno desno) med tekom na 200 metrov Tami Ščančar (skrajno desno) med tekom na 200 metrov Foto: Getty Images

Tekmovati so začele tudi mlade sedmerobojke, kjer Slovenijo zastopa Lara Krnc. Ta je 100 metrov z ovirami pretekla v času 14,62, kar je njen osebni rekord, v višino je preskočila 164 centimetrov, kroglo pa je vrgla 12,19 metra, kar je prav tako njen osebni rekord. V popoldanskem delu jo je čakal še tek na 200 metrov, kjer je s časom 25,63 (+0,6 m/s) postavila še en osebni rekord. Po prvem dnevu oziroma štirih disciplinah je na devetem mestu s 3179 točkami.

Kubanec do zlata z rezultatom svetovnega kova

Za izid tretjega dne je poskrbel mladi kubanski troskokaš Jordan A. Díaz. Zlato medaljo je osvojil z rezulatom 17,30 metra, kar je najboljši rezultat na svetu do 18 let.

Jordan A. Diaz ima komaj 16 let, pa je v troskoku poletel krepko čez 17 metrov. Jordan A. Diaz ima komaj 16 let, pa je v troskoku poletel krepko čez 17 metrov. Foto: Getty Images

Hkrati se je povzpel na sedmo mesto letošnje absolutne svetovne lestvice, podoben troskok pa bi mu bržkone zagotovil tudi finale na članskem svetovnem prvenstvu v Londonu.