Petek, 14. 7. 2017, 20.35

Svetovno prvenstvo do 18 let (3. dan), Nairobi (Ken)

Mlada slovenska tekačica sedma na svetu, Grahovac osmi, izjemen troskok Kubanca

Karin Gošek | Foto Getty Images

Mlada slovenska tekačica Karin Gošek je na svetovnem prvenstvu za mladince do 18 let osvojila sedmo mesto v teku na 2000 metrov z zaprekami (7:00,43). Gregor Grahovac je bil osmi v finalu teka na 400 metrov (48,88).

Tekačice na 2000 metrov so se pomerili neposredno v finalu, saj jih je bilo na štartni listi le 17. Karin Gošek je v šprintu prehitela nemško tekmovalko in osvojila sedmo mesto, dvojna zmaga pa je ostala v Keniji. Zlato si je s časom 6:24,80 pritekla Caren Chebet.

Gregor Grahovec je po odličnih nastopih v preteku in polfinalu teka na en štadionski krog v finalu nekoliko zaostal za pričakovanji in je s časom 48,88 osvojil zadnje, osmo mesto. Uvrstitev med najboljših osem na svetu je kljub temu odličen dosežek.

Finale v troskoku in polfinale v teku na 200 metrov

Eva Pepelnak je v prvem poskusu kvalifikacij v troskoku poletela 12,73 metra, kar je bilo dovolj za preboj v finale. Dosegla je peto daljavo kvalifikacij, v finale pa se je uvrstilo 12 deklet. Med njimi ne bo druge slovenske predstavnice Neje Omanovič, ki je z 12,33 metra prvenstvo končala na 15. mestu.

Mitja Kordež je v četrti kvalifikacijski skupini teka na 200 metrov s časom 21,85 osvojil tretje mesto in se neposredno uvrstil v polfinale. To je v isti disciplini uspelo tudi Tami Ščančar, ki je pol štadionskega kroga pretekla v času 24,79 in je bila prav tako tretja v svoji kvalifikacijski skupini. Mlada šprinterka je drugi dan prvenstva osvojila odlično peto mesto v finalu teka na 100 metrov.

Mitja Kordež v ozadju je bil uspešen v predteku na 200 metrov. | Foto: Getty Images Mitja Kordež v ozadju je bil uspešen v predteku na 200 metrov. Foto: Getty Images

Domžalčan Jakob Mali je nastopil v teku na 2000 metrov z zaprekami, kjer je imel lepo priložnost za preboj v finale, a je bil diskvalificiran.

Filip Jakob Demšar je v prvi polfinalni skupini teka na 110 metrov z ovirami zasedel četrto mesto s časom 13,85 (+0,7 m/s) in za sedem stotink sekunde zgrešil finalni nastop.

V polfinalu se je poslovila tudi Klara Lukan. V teku na 800 metrov je s časom 2:15,51 osvojila četrto mesto v svoji skupini, v finale pa so napredovale prve tri atletinje.

Tami Ščančar (skrajno desno) med tekom na 200 metrov | Foto: Getty Images Tami Ščančar (skrajno desno) med tekom na 200 metrov Foto: Getty Images

Tekmovati so začele tudi mlade sedmerobojke, kjer Slovenijo zastopa Lara Krnc. Ta je 100 metrov z ovirami pretekla v času 14,62, kar je njen osebni rekord, v višino je preskočila 164 centimetrov, kroglo pa je vrgla 12,19 metra, kar je prav tako njen osebni rekord. V popoldanskem delu jo je čakal še tek na 200 metrov, kjer je s časom 25,63 (+0,6 m/s) postavila še en osebni rekord. Po prvem dnevu oziroma štirih disciplinah je na devetem mestu s 3179 točkami.

Kubanec do zlata z rezultatom svetovnega kova

Za izid tretjega dne je poskrbel mladi kubanski troskokaš Jordan A. Díaz. Zlato medaljo je osvojil z rezulatom 17,30 metra, kar je najboljši rezultat na svetu do 18 let.

Jordan A. Diaz ima komaj 16 let, pa je v troskoku poletel krepko čez 17 metrov. | Foto: Getty Images Jordan A. Diaz ima komaj 16 let, pa je v troskoku poletel krepko čez 17 metrov. Foto: Getty Images

Hkrati se je povzpel na sedmo mesto letošnje absolutne svetovne lestvice, podoben troskok pa bi mu bržkone zagotovil tudi finale na članskem svetovnem prvenstvu v Londonu.