Robert Renner

Nedelja, 17. 1. 2016, 17.14

Kitajska ima novega rekorderja v skoku ob palici

Kitajski skakalec ob palici Changrui Xue je v francoskem Orleansu postavil nov kitajski rekord, ki zdaj znaša 581 centimetrov.

Changrui Xue je največji uspeh na velikih tekmovanjih dosegel leta 2014, ko je bil na svetovnem dvoranskem prvenstvu v Sopotu peti. Leto prej se je na svetovnem prvenstvu v Moskvi uvrstil v finale, kjer je končal na 12. mestu.

Skakalci ob palici so dobro začeli sezono. Že v soboto smo poročali, da je mladi Kanadčan Shawn Barber prvič v karieri preskočil letvico na šestih metrih.

Zanimivo bo videti, kako bo sezono 2016 začel najboljši slovenski atlet pretekle sezone Robert Renner. Celjan še lovi normo za letošnje svetovno dvoransko prvenstvo, ki znaša kar 577 centimetrov.