Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Gregor Pavšič

Torek,
4. 2. 2014,
12.49

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 4. 2. 2014, 12.49

8 let, 7 mesecev

Slovenka športna direktorica olimpijskega smučarskega središča v Sočiju

Gregor Pavšič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Mojca Ogris-Schimberg iz Škofje Loke je športna direktorica olimpijskega smučarskega središča Roza Hutor pri Sočiju, kjer bo odgovorna za kakovostno pripravo vseh smučarskih površin.

Slovenski smučarji zaupajo Škofjeločanki

Od bližajočih se olimpijskih iger v Sočiju veliko pričakujemo tudi Slovenci. Na zimskih olimpijskih igrah bo na preizkusu tudi slovensko znanje, ki presega le športne sposobnosti naše olimpijske ekipe. Na smučarskih progah v središču Roza Hutor v Rdeči Poljani, kjer se bo za kolajne borila Tina Maze, ima tako glavno besedo Slovenka Mojca Ogris-Schimberg.

Škofjeločanka je športna direktorica celotnega območja smučišč in preostalih površin, kjer bodo izpeljali olimpijske tekme v alpskih disciplinah, smučanju v prostem slogu in deskanju na snegu. Skrbela bo tako za človeško kot tehnično podporo pri pripravi profilov prog, odgovorna bo za kakovost teptanja, pripravo smučarskih površin in ohranjanje rezerv snega.

Ekonomistka je delala tudi že na prireditvi MTV Awards, na svetovnem prvenstvu v nogometu in reliju

Škofjeločanka, ki se je poročila v Nemčiji, velja za pravo svetovno popotnico in vsestransko osebo. Diplomirana ekonomistka govori sedem jezikov, do zdaj pa se je preizkusila že v številnih vlogah na najrazličnejših športno-poslovnih področjih.

V ruskem smučarskem središču živi zadnja tri leta, pred tem je bila aktivna tudi na svetovnem prvenstvu v nogometu v Južni Afriki, na prireditvi MTV Awards, pred leti je prek agencije delala tudi v marketinškem oddelku Suzukijeve tovarniške ekipe na svetovnem prvenstvu v reliju.

Vtise bo Škofjeločanka zbirala po koncu iger

V tednih pred olimpijskimi igrami je Mojca komaj našla kaj prostega časa zase, saj je priprav na veliki športni dogodek, v katerega so Rusi vložili okrog 33 milijard ameriških dolarjev, izredno veliko.

"Verjetno so olimpijske igre tudi za organizatorje eden največjih športnih in delovnih izzivov. V zadnjih tednih imam toliko dela, da sploh nimam občutka, da se tu kmalu začne največji športni dogodek leta. O vtisih bo lažje govoriti po koncu iger," nam je povedala 40-letna Škofjeločanka.

Organizacijski izzivi: pred petimi leti 500 kilometrov od Sočija ni bilo objekta z olimpijskimi standardi

Organizacijske naloge v Sočiju, za katere torej med drugimi skrbi tudi Slovenka, nikakor niso bile majhne.

Ko so leta 2007 Rusom zaupali organizacijo 17-dnevnih zimskih olimpijskih iger, 500 kilometrov okrog Sočija ni bilo objekta, ki bi bil v skladu z olimpijskimi standardi. V zadnjih letih je bil Soči verjetno največje gradbišče na svetu, kjer je okrog 60 tisoč delavcev pripravilo okrog 350 objektov, 300 kilometrov novih cest in 100 kilometrov železniških tirov.

Soči je bil sicer v času Sovjetske zveze predvsem kraj za poletni oddih državne elite in zaslužnih delavcev, ki so na obalo Črnega morja zbežali pred ostro celinsko zimo in uživali v subtropskem podnebju. Ruska vlada ga namerava prek olimpijskih iger popeljati v svet elitnih svetovnih turističnih destinacij, kjer lahko obiskovalci v enem dnevu uživajo v gorah Rdeče Poljane in Črnem morju.

Ne spreglejte