Od začetka vojne v Iraku, ki so jo leta 2003 z zavezniki sprožile ZDA, je nepojasnjeno izginilo več kot 14.000 ljudi, je dejal predstavnik iraškega ministrstva za človekove pravice Arkan Kamel.
Gre za prve uradne številke o tem, koliko ljudi je še pogrešanih od začetka vojne v Iraku. Kot je pojasnil Kamel, so registrirali 14.025 oseb, katerih usoda je še nepojasnjena. Doslej so s tega seznama našli le sedem oseb, ki so jih zabeležile mrtvašnice, je še povedal. Kamel je član odbora, ki bo sprejemal poizvedbe družin o pogrešanih svojcih. Možnost prijave naj bi svojci imeli 15 dni.
Ubitih je bilo več deset tisoč ljudi
Med spopadi v Iraku, ki so vrhunec dosegli med krvavim uporom pripadnikov teroristične mreže Al Kaida in v medverskem nasilju med suniti in šiiti v letih 2006 in 2007, je bilo ubitih več deset tisoč ljudi. Po nekaterih navedbah morda celo nekaj sto tisoč.
Ugrabitve so stalnica življenja Iračanov
Mnogi so med spopadi in terorističnimi napadi izginili brez sledu, omenjeni odbor pa naj bi zdaj poskušal ugotoviti, kakšna usoda jih je doletela. Nasilje se je v Iraku sicer precej umirilo, a so ugrabitve in tudi bombni napadi še vedno bolj ali manj stalnica življenja Iračanov.