Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
12. 7. 2014,
9.01

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 12. 7. 2014, 9.01

9 let

Ne odlašajte s plačilom parkirne globe na Hrvaškem, grozi vam celo zapor

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Globo za napačno parkiranje na Hrvaškem je najbolje plačati takoj, saj se le tako lahko izognite veliko dražjim naknadnim postopkom izterjave.

Plačilni nalogi za napačno parkiranje na Hrvaškem lahko s posredovanjem slovenskih odvetnikov prispejo tudi s triletno zamudo, v tokratnem Dnevniku piše Ernest Sečen.

Kako je s tistimi, ki zapustijo Hrvaško, ne da bi prekršek poravnali? Pred vstopom Hrvaške v EU se je takšno ravnanje marsikomu splačalo, saj naknadne izterjave praktično ni bilo. Prav tako hrvaški mejni organi v svojem nadzornem sistemu niso imeli zajetih podatkov o kršiteljih mestnih uredb o parkirnem redu, med drugim pišejo v časniku.

Po vstopu Hrvaške v Evropsko unijo pa so na omenjenem področju nastale spremembe. Tudi za našo sosedo namreč velja evropska direktiva, ki omogoča čezmejno kaznovanje za prometne prekrške.

Če ne plačate, vam grozi tudi zapor Vstop Hrvaške v EU nekaterim našim odvetnikom predstavlja novo tržno nišo, s pomočjo katere lahko brez prevelikega naprezanja pridejo do zaslužka, pišejo v omenjenem časniku, kjer dodajajo, da je kar nekaj hrvaških javnih in zasebnih parkirnih podjetij med slovenskimi odvetniki našlo zanesljive poslovne partnerje. Kot še pišejo, je poslovna korist obojestranska.

Po podatkih časnika Večernji list so tuji državljani v letu 2012 samo zagrebškemu parkirnemu podjetju dolgovali več kot 560 tisoč evrov. Rekorder je lastnik avtomobila s slovenskimi registrskimi oznakami, ki so mu redarji lani na šipo nalepili kar 609 plačilnih nalogov, poravnal pa ni niti enega. Tako je njegov dolg znašal nekaj več kot 7200 evrov, pišejo v Dnevniku.

Na hrvaškem notranjem ministrstvu so za časnik pojasnili, da tujega državljana, ki ne želi plačati kazni, pridržijo in privedejo k sodniku za prekrške. Ta mu lahko odredi plačilo sorazmerne varščine, pri čemer mora upoštevati dobo pridržanja. Če privedeni varščine ne plača, sodnik odredi podaljšanje pridržanja, ki lahko traja tako dolgo, kolikor bi sicer trajala zaporna kazen za posamezno vrsto prekrška, še pišejo.

Ne spreglejte