Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Aleš Žužek

Torek,
16. 6. 2015,
18.46

Osveženo pred

8 let, 12 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 16. 6. 2015, 18.46

8 let, 12 mesecev

Najbogatejši slovenski zet želi postati predsednik ZDA

Aleš Žužek

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Ameriški milijarder Donald Trump, ki je poročen z nekdanjo slovensko manekenko Melanijo Knavs, je napovedal svojo kandidaturo za predsednika ZDA.

"Gospe in gospodje. Uradno kandidiram za predsednika ZDA in skupaj bomo naredili to državo spet veliko," tako je 69-letni Trump, ki je nepremičninski mogotec in zvezdnik resničnostne serije Vajenec, napovedal svoj boj za vstop v Belo hišo.

Obujanje mrtvih ameriških sanj Trump, ki se razglaša za najbolj uspešnega Američana, ki je kdaj kandidiral za predsednika, je v svojem govoru ob napovedi kandidature napadal zdajšnjega predsednika ZDA Baracka Obamo in svoje republikanske tekmece.

Govor se je sukal tudi okoli njegovih običajnih tem: ustvarjanja delovnih mest in kitajske monetarne manipulacije. "Ameriške sanje so žal mrtve," je milijarder dejal ob koncu govora in obljubil, da jih bo kot predsednik znova obudil v življenje.

Slabe napovedi za Trumpa Trump je od leta 2005 poročen s 45-letno Sevničanko Melanijo Knavs, ki je v tujini svoje ime spremenila v Melania Knauss oziroma po poroki v Melania Trump. Trump in Melania imata devetletnega sina Barrona Williama Trumpa.

Trump se je že večkrat spogledoval s kandidaturo za predsednika ZDA, in sicer v letih 1987, 1999, 2004 in 2011. Javnomnenjske napovedi zanj niso preveč optimistične: med republikanskimi predsedniškimi kandidati je šele na desetem mestu, piše ameriška spletna stran CNN.

Ne spreglejte