Vse do začetka pogreba ni bilo jasno, kje bo JFK pokopan. Končno odločitev je imela vdova Jackie, odločila se je za pokopališče Arlington v Washingtonu.
Po uboju Johna F. Kennedyja so bili številni prepričani, da ga bodo pokopali v Bostonu ali v njegovem predmestju Brookline v zvezni državi Massachusetts, v družinski grobnici. Do njegove smrti sta bila samo dva ameriška predsednika pokopana zunaj zveznih držav, kjer sta se rodila. Od obeh so se poslovili v Washingtonu, William Howard Taft je pokopan na državnem pokopališču Arlington, Woodrow Wilson pa v katedrali.
Zadnja beseda o mestu pokopa Jackiejina
Za vse potrebno za izvedbo pogreba je skrbel Kennedyjev svak Robert Sargent Shriver, ki je bil visok uradnik v njegovi administraciji in ustanovitelj humanitarne organizacije Peace Corps. Vendar je imela zadnjo besedo vdova, Jackie Kennedy. Dilemo je razrešila z enim stavkom: "John pripada ljudstvu." Tako je padla odločitev, da bo JFK drugi ameriški predsednik po Taftu, ki bo pokopan na državnem pokopališču Arlington. Jackiejina želja pa je bila tudi, da naj bo Johnov pogreb podoben pogrebu Abrahama Lincolna, ameriškega predsednika, ki je prav tako umrl v atentatu.
Vodstvo pokopališča je sporočilo, da so našli primeren prostor, torej takšen, kjer bi lahko do groba dostopale množice obiskovalcev, kot so jih pričakovali. Med tremi ponujenimi lokacijami so izbrali tisto v osrčju pokopališča, pod Arlington House, ki jo je odobrila tudi Jackie.
Treba se je bilo še odločiti, kako naj zaznamujejo njegov grob. Tudi pri tem je imela glavno besedo žena, ki je izrazila željo, da bi pri Johnu gorel večni ogenj, podobno kot na grobu neznanemu junaku v Parizu.
Veličasten pogreb
Kennedyjev državniški pogreb je bil 25. novembra 1963 ob tretji uri popoldne. Od tujih gostov so se ga med drugim udeležili francoski predsednik Charles de Gaulle, kancler tedanje Zvezne republike Nemčije Ludwig Erhard, britanski princ Filip, etiopski cesar Haile Selassie in drugi. Na pogrebu je več kot 50 vojaških letal spremljalo predsedniško letalo air force one, ki je v zadnji poklon ubitemu predsedniku nagnilo krila. Po rimskokatoliškem cerkvenem obredu sta Jackie in Robert Kennedy z baklo prižgala večni ogenj na Johnovem grobu.
Ob JFK so pokopali tudi njegova mrtva otroka
Nekaj dni po pogrebu, v začetku decembra, so h Kennedyjevemu grobu na Arlingtonu iz Brooklina pripeljali še posmrtne ostanke sina Patricka Bouvierja Kennedyja , ta je umrl dva dni po rojstvu, 15 tednov pred atentatom na Johna, in mrtvorojene hčere iz Newporta. V prvem letu od Johnovega pogreba je včasih tudi po tri tisoč ljudi na uro obiskalo njegov grob, ob koncu tedna pa v povprečju po 50 tisoč. Še tri leta po smrti je njegov grob obiskalo več kot 16 milijonov ljudi.
Zaradi množičnega obiska morali rekonstruirati grob
Sčasoma se je izkazalo, da Kennedyjev grob ni najbolj primerno urejen za sprejem tako množičnega obiska, zato se je vodstvo pokopališča v soglasju z družino Kennedy leta 1965 odločilo za rekonstrukcijo groba na Arlingtonu, ki je trajala dva leti. Med rekonstrukcijo so Johna in njegova otroka še enkrat pokopali na zdajšnje mesto ob tihem družinskem cerkvenem obredu, na katerem so bili navzoči vdova Jackie, Johnova brata senatorja Robert in Edvard ter predsednik države Lyndon Johnson.
Na Arlingtonu počivajo tudi Jackie in Johnova brata
Triindvajsetega maja leta 1994 so ob Johnu na Arlingtonu pokopali tudi Jackie Kennedy, umrla je zaradi levkemije, nedaleč stran pa počivata tudi njegova brata senatorja. Robert Kennedy je prav tako umrl v atentatu junija 1968, potem ko je prejel demokratsko nominacijo za predsedniške volitve. Edvard Kennedy pa je umrl zaradi možganskega tumorja in je bil senator kar 43 let.