Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
23. 5. 2014,
18.50

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

poplave

Petek, 23. 5. 2014, 18.50

8 let, 7 mesecev

Enoti civilne zaščite se vračata iz BiH in Srbije

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Enota civilne zaščite za reševanje iz vode je v Srbiji že končala svoje delo in se bo danes, predvidoma zvečer, vrnila v Slovenijo. V Srbiji medtem ostaja enota za prečrpavanje vode.

Enoti slovenske civilne zaščite za reševanje na vodi in iz vode, ki ju je Slovenija poslala v Bosno in Hercegovino ter Srbijo, da bi pomagali pri odpravljanju posledic katastrofalnih poplav, se pripravljata na vrnitev, so danes sporočili iz Uprave RS za zaščito in reševanje. V Srbiji medtem ostaja enota za prečrpavanje vode.

Trinajstčlanska ekipa za reševanje na vodi, ta je v Odžaku v BiH v zadnjih dneh reševala živino in odstranjevala poginule živali, se vrača zato, ker je gladina vode tako upadla, da s čolni, ki so namenjeni reševanju, ni več mogoče pomagati. Poleg tega je najdba neeksplodiranih ubojnih sredstev delo vseh ekip začasno ustavila, so dodali pri upravi. V Srbiji bodo pomagali pri prečrpavanju vode V Srbiji pa medtem ostaja enota civilne zaščite za prečrpavanje vode, ki je z dvema muljnima črpalkama prečrpavala vodo v Termoelektrarni Nikola Tesla v Obrenovcu, ko je bila ta najbolj ogrožena, po upadu vode pa so jo premestili na drugo lokacijo v Obrenovcu. Dve črpalki sta v TE Nikola Tesla v 233 urah delovanja prečrpali 136 tisoč kubičnih metrov vode.

Vodstvo skupaj z 19 člani enote s tremi črpalkami ostaja v Obrenovcu, a se bo ekipa zamenjala. V nedeljo bo v Srbijo odpotovala nova 13-članska ekipa prostovoljnih in poklicnih gasilcev. Odpravili izredne razmere Srbske oblasti so po vsej državi odpravile izredne razmere, ki so jih pred osmimi dnevi uvedle zaradi poplav. Število žrtev vodne ujme je v Srbiji naraslo na 33.

V BiH se razmere medtem normalizirajo, precej težav pa imajo s sanacijo. Težava so predvsem plazovi, naplavljeni odpadki, mrhovina in tudi mine.

Ne spreglejte