SiolNET. Novice Slovenija
0,14

termometer

  • Messenger
  • Messenger

Župan iz vrst stranke SD: V naši občini nočemo migrantskega centra

0,14

termometer

Emil Rojc
"Predvsem sem zadovoljen, da razume strah ljudi zaradi migrantov, ki v določenih primerih nekontrolirano prehajajo državno mejo. Tukaj nam je obljubil pomoč tako policije kot vojske," pravi župan Emil Rojc. Foto: STA

Minister za notranje zadeve Boštjan Poklukar se je s sodelavci in predstavniki policije v torek s predstavniki občine Ilirska Bistrica pogovarjal o nezakonitih migracijah na tem območju. Krajane, ki jih skrbi varnost in morebitna vzpostavitev sprejemno-registracijskega centra, je nekoliko pomiril, saj potrebe po dodatnih zmogljivostih za zdaj ni.

Kot so po sestanku objavili na spletni strani ministrstva za notranje zadeve, se je minister z županom Ilirske Bistrice Emilom Rojcem ter predstavniki svetniških skupin in krajevnih skupnosti na obmejnem območju pogovarjal o aktualnih zadevah, "predvsem glede težav, ki jih zaznavajo domačini v zvezi z migracijsko problematiko".

migranti Novice V spopadih med migranti v BiH posredovala policija

Glede na zadnje podatke, ki kažejo, da je trenutno na območju Ilirske Bistrice največ nezakonitih prehodov državne meje, je minister prisluhnil težavam, predlogom in pobudam predstavnikov lokalnih oblasti. "Minister je poudaril, da policija razmere na terenu obvladuje, uspešno preprečuje ilegalne migracije in povedal, da ima država pripravljene ukrepe za obvladovanje nezakonitih prehodov meje," so povzeli na ministrstvu.

Rojc je izrazil zadovoljstvo, da jih je minister obiskal in jim prisluhnil.

Matteo Salvini Novice Italija v strahu pred vračanjem migrantov zagrozila z zaprtjem letališč

"Predvsem sem zadovoljen, da razume strah ljudi zaradi migrantov, ki v določenih primerih nekontrolirano prehajajo državno mejo. Tukaj nam je obljubil pomoč tako policije kot vojske. V nobenem primeru pa se ne moremo strinjati in se tudi kot župan ne bom strinjal, da se v naši občini vzpostavi sprejemno-registracijski center. Podobnega mnenja so tudi svetniki in podobnega mnenja so bili tudi prisotni na torkovem sestanku," je povedal župan, ki prihaja iz vrst stranke SD.

Policijska kontrola Novice Slovenec v kombiju skrival 19 migrantov

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

delitve: 2
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin