Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
27. 11. 2008,
16.14

Osveženo pred

7 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 27. 11. 2008, 16.14

7 let, 9 mesecev

Tanko: Gantar deluje po navadah nekdanje stranke

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Neizpodbitno ima Janez Janša dovolj izkušenj, znanja in nenazadnje pravico, da po lastni presoji oceni politično situacijo v Sloveniji, je zapisal vodja poslanske skupine SDS Tanko.

Jože Tanko je v odzivu na intervju s predsednik DZ Pavlom Gantarjem zapisal tudi, da "Gantar deluje po ustaljenih navadah svoje nekdanje stranke". "Gantar je tisti, ki diskvalificira" Kot uvodoma navaja vodja poslanske skupine SDS, je Gantar v intervjuju med drugim dejal, da je mejo med sprejemljivo in nesprejemljivo razpravo težko določiti, da pa je odgovornost predsedujočega, da zna ustaviti polemiko, ko gre v smer osebne diskvalifikacije sogovornika.

Tanko se sprašuje, ali bi predsednik DZ "res znal ustaviti polemiko, ki gre v smer osebne diskvalifikacije sogovornika, ko pa sam osebno diskvalificira nekdanjega predsednika vlade", predsednika največje opozicijske stranke in politika, ki je bil pol leta na čelu EU. To je po stališču SDS Gantar storil z izjavo, da Janša "gleda na politično sceno v Sloveniji z Lune."

"Janša je uspešen, ima izkušnje in znanje" Sicer pa meni, da je Janša zelo uspešno vodil vlado v zadnjih štirih letih in da je politik, "ki v slovenskem političnem prostoru v dobro Slovenije in njenih državljank in državljanov deluje že dobrih 20 let". Janša ima po mnenju PS SDS dovolj izkušenj, znanja in tudi pravico, da po lastni presoji ocenjuje politično situacijo v Sloveniji. "V Resoluciji o Sloveniji je vladi pod njegovim vodstvom priznanje dala tudi vodilna politična sila v Evropi - Evropska ljudska stranka," navajajo.

"Zamenjali ime stranke, stališč niso spremenili" Po stališču PS SDS je sedanja koalicija v svojem jedru sestavljena iz poslank in poslancev, ki so "prestopili v stranko z drugačnim imenom, svojih političnih stališč pa najverjetneje niso bistveno spremenili". S tem v SDS odgovarjajo na izjavo Gantarja, da koalicija "ni nikakršna enotna stranka, saj so znotraj koalicije zelo različne politične opcije in perspektive, ki so se povezale z nekim določenim programom, ki ga opredeljuje koalicijski sporazum".

Razočarani so V SDS so razočarani nad izjavami "nekoga, ki je pred dvajsetimi leti podpiral boj za človekove pravice, ki je zagovornik etičnih načel in visokih moralnih standardov".

Kot je še zapisal Tanko, bi v PS SDS od Gantarja pričakovali, da bo v svojem govoru nenehno vzdrževal visoko kulturo dialoga in etične drže in da se ne bo posluževal tovrstnih osebnih omalovaževanj posameznikov.

Ne spreglejte