Petek, 22. 1. 2021, 11.19
3 leta, 10 mesecev
Škofovska konferenca: Nestrpna skrajna levica izvaja gonjo proti krščanskim vrednotam
"Del opozicijskih strank, ki so med drugim skoraj pet let zadrževale uresničenje odločbe Ustavnega sodišča Republike Slovenije o enakopravnem financiranju katoliških in drugih zasebnih šol, z gonjo proti ministrstvu za delo zaradi financiranja Zavoda Iskreni ponovno in nedvoumno razkriva svoje nestrpno stališče do krščanskih vrednot in do vseh, ki jih zagovarjamo v sedanji slovenski družbi," so v izjavi za javnost zapisali v Komisiji Pravičnost in mir pri Slovenski škofovski konferenci (SŠK).
Stranko LMŠ, ki je zaradi financiranja Zavoda Iskreni - tega je odobrilo ministrstvo za delo, ki ga vodi minister Janez Cigler Kralj - pripravila interpelacijo proti omenjenemu ministru, smo prosili za odziv na zapis SŠK. Objavili ga bomo takoj, ko ga prejmemo.
V nadaljevanju si v celoti preberite izjavo Komisije Pravičnost in mir pri Slovenski škofovski konferenci glede finančne podpore Zavodu Iskreni.
Del opozicijskih strank, ki se očitno uvršča na skrajno politično levico, je začel gonjo proti ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, ker je na javnem razpisu namenilo državno finančno podporo tudi civilnodružbenemu Zavodu Iskreni. Nobenega dvoma ni, da je razlog za to gonjo idejna usmeritev Zavoda Iskreni, ki zagovarja krščanske vrednote družinskega življenja.
Zato izraža Komisija Pravičnost in mir pri SŠK veliko zaskrbljenost. S tem ko skrajne leve stranke nasprotujejo tej podpori in zaradi nje celo grozijo z interpelacijo pristojnega ministra, zavzemajo diskriminacijsko stališče do nevladne organizacije, ker zastopa družinske vrednote, ki niso po volji izključujoči levičarski ideologiji, odklonilni in sovražni do tradicionalnega in pretežno krščanskega pojmovanja družine.
S tem stranke, ki so med drugim skoraj pet let zadrževale uresničenje odločbe Ustavnega sodišča Republike Slovenije o enakopravnem financiranju katoliških in drugih zasebnih šol, ponovno in nedvoumno razkrivajo svoje nestrpno stališče do krščanskih vrednot in do vseh, ki jih zagovarjamo v sedanji slovenski družbi. Enako diskriminacijo zahtevajo celo od državnih organov, kar je v popolnem nasprotju z zahtevo po ideološki nevtralnosti sodobne demokratične, svobodoljubne in nazorsko pluralistične države. Ob tridesetletnici Slovenije je skrajni čas, da se konča diskriminacija na osnovi idej in vrednot ter se zavrne stigmatizacija in zapostavljanje vseh, ki si v slovenski družbi prizadevamo za krščanske in družinske vrednote.
Stranke, ki s táko zahtevo po novem enoumju zavzemajo stališče, ki je v popolnem nasprotju s svobodoljubnimi, pluralističnimi in demokratičnimi načeli sodobne države in ustavne ureditve Republike Slovenije, nikakor ne morejo veljati za primerne, da jim volivci še kdaj zaupamo odgovornost za našo državo, če hočemo, da ostane zvesta duhu svoje ustave in se v njem še utrjuje. Stališče teh strank je v popolnem nasprotju z duhom in črko človekovih pravic do svobode in enakopravnega izražanja ter uveljavljanja vere in drugih nazorov, kar je temelj vsake demokratične in svobodoljubne državne ureditve. Zato zasluži, da ga obsodijo vsi demokrati v tej državi. Prav tako pozivamo ministra Janeza Ciglerja Kralja, naj ne popusti pod pritiski ter še naprej zagotavlja ideološko nevtralnost ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Msgr. dr. Anton Stres, predsednik Komisije Pravičnost in mir pri SŠK
157