Sobota, 1. 6. 2013, 14.24
8 let, 7 mesecev
Predsednica vlade v Mariboru s predstavniki univerze, občin in gospodarstva
Premierka Bratuškova se je v stavbi, kjer se bodo izučevali bodoči zdravniki, srečala z vodstvom univerze, župani okoliških občin in tamkajšnjimi gospodarstveniki.
Po njenih besedah gre za eno največjih investicij na področju izobraževanja v Sloveniji po njeni osamosvojitvi, za katero je bila sicer pot od odprtja dolga in zapletena, a bodo sadove tega projekta uživale mnoge generacije.
"Skupna vrednost projekta znaša dobrih 38 milijonov evrov, od tega je bil velik delež, skoraj 30 milijonov evrov, dodan iz evropskih skladov, gre pa za lep primer prizadevanja vseh sodelujočih pri pridobivanju sredstev," je dejala premierka.
"Predstavljam si, da bi ne le vsi naši nasprotniki, pač pa tudi ostali ljudje, tako neusmiljeno streljali po nas, da bi se kolesje napredka in poti na bolje, v katero smo vpeti, spet nenadoma zaustavilo in začelo obračati nazaj. A očitno smo uspeli na nek način prepričati in pomiriti Evropo, da smo na pravi poti. Težko in trdo delo pa nas predvsem še čaka in ne bo lahko," je dejala Bratuškova.
Najbolj je vesela tega, da "smo dokazali sami sebi, da zmoremo brez tuje pomoči" in da so s tem korakom morda uspeli tudi nekoliko popraviti zaupanje ljudi v politiko, "ki so zaradi izjemno slabih razmer v preteklih letih upravičeno zaskrbljeni".
"Naš cilj je doseči stabilno gospodarsko rast in trajno strukturno uravnoteženje javnih financ. In to ne eno ali drugo, pač pa oboje," je zagotovila predsednica vlade. Poudarila je, da ima Slovenija zdrave makroekonomske temelje, sektor gospodinjstev je med najmanj zadolženimi v EU, javni dolg pa krepko pod evropskim povprečjem. Zato so, kot je dodala, neravnovesja še vedno obvladljiva in jih je mogoče odpraviti s pravo kombinacijo ter časovnim zaporedjem ukrepov.
Sicer pa bodo v nadaljevanju vladni aktivnosti po besedah premierke v ospredju tri prioritete. Posebno pozornost nameravajo dati mladim, ki si zaslužijo upanje v prihodnost, med pomembnejšimi nalogami bo tudi zagon gospodarstva. V ospredju bo tudi zagotavljanje pravne in pravilne države. Pri slednjem je namreč naloga ne le izvršne, pač pa tudi sodne veje oblasti, da ljudem pokažejo, da tisti, ki v Sloveniji delajo nekaj narobe, za to tudi odgovarjajo, je dejala.