Postavitev ograje ob kranjskogorskem jezeru Jasna po ugotovitvah jeseniškega medobčinskega inšpektorata in redarstva ni sporna.
Po postavitvi ograje, s katero je lastnik zemljišča in objekta v začetku tega tedna preprečil dostop do jezera in onemogočil parkiranje obiskovalcem, je kranjskogorska občina zaradi suma nezakonitega ravnanja pozvala medobčinski inšpektorat, naj zadevo preveri. To je inšpektorat še pred koncem tedna tudi storil in kot je pojasnil občinski inšpektor Gregor Jarkovič, niso ugotovili neskladja z občinskimi predpisi.
Območje obravnavano kot gradbišče
Lastnik Damjan Toman je občinskemu inšpektorju pojasnil, da je zemljišče njegovo in da je ograja gradbene narave, saj objekt, v katerem je že pred leti uredil apartmaje, še nima uporabnega dovoljenja, zato je območje obravnavano kot gradbišče in mora biti ograjeno. Na ograji sicer ni nikakršne table o gradnji, zadevo pa je medobčinski inšpektorat odstopil v preverjanje gradbeni inšpekciji.
Ograjo postavil zaradi odpadkov kopalcev
Jasno je, da je Toman ograjo postavil, ker mu je komunalni inšpektor zagrozil s plačilom kazni zaradi odpadkov, ki jih za seboj puščajo obiskovalci območja. Ker Tomanov objekt ni v uporabi, so parkirišče na priljubljeni izletniški lokaciji uporabljali številni Kranjskogorci in turisti, zaradi pomanjkanja košev za smeti pa so odpadke odlagali vsepovsod.
Spor med Tomanom in občino ima dolgo brado
Spor med Tomanom in občino ima sicer že dolgo brado, saj je Toman leta 2003 prek svojega podjetja kupil okrog 10.000 kvadratnih metrov zemljišč, polovico jezera in gostišče v Jasni, po še nepojasnjenem požaru leta 2005 pa je namesto gostišča zgradil objekt z apartmaji. Za to je pridobil tudi gradbeno dovoljenje, čeprav v občinskih aktih na tem območju ni predvideno apartmajsko naselje.
Namesto pritožbe le prazni listi
Kranjskogorska občina se je na izdano gradbeno dovoljenje zato pritožila, vendar je pritožba izginila in namesto nje so na upravni enoti našli le pet praznih listov papirja, Toman pa je leta 2006 tako lahko z dokončnim gradbenim dovoljenjem zgradil apartmaje. Kranjskogorski župan Jure Žerjav je razjasnitev primera prepustil kriminalistom.
Kriminalisti kaznivih dejanj niso odkrili
Kriminalisti očitno kaznivih dejanj niso odkrili in so februarja letos okrožnemu državnemu tožilstvu o vseh zbranih obvestilih poslali le poročilo. Na zunanjem oddelku tožilstva v Radovljici pa je državna tožilka, ki je zadevo obravnavala, konec marca ovadbo zavrgla, je pojasnila vodja kranjskega okrožnega tožilstva Irena Kuzma.