Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
30. 1. 2009,
12.04

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 30. 1. 2009, 12.04

9 let, 2 meseca

Jutarnji list: Janša insceniral prekinitev seje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
"Odšli domov, da ne bi glasovali za Hrvaško" in "Janševa diverzija v parlamentu" so naslovi v Jutarnjem listu, ki podrobno opisujejo zaplet glede ratifikacije protokola o vstopu Hrvaške v zvezo Nato.

Dodaja, da bodo slovenski poslanci odločanje prestavili za dva tedna. "Dramolet v parlamentu se je začel okrog 20. ure, in sicer neposredno pred glasovanjem, ko je predstavnik SDS zahteval polurni odmor. Ko se je vrnil, je povedal, da SDS ne more sprejeti glasovanja o Hrvaški in Albaniji, ker prvič v slovenski zgodovini parlament ni sprejel zaključnega računa vlade za leto 2007, ko je vlado vodil Janez Janša," pojasnjuje Jutarnji list. Medtem ko je predsednik parlamenta Pavle Gantar sklical sejo kolegija, se je na hodniku že sladko smejal Zmago Jelinčič, ki je dejal, da je seja končana. Nekaj po 21. uri so se poslanci vrnili v dvorano ter glasovali o prekinitvi seje, dodaja Jutarnji list.

Zagrebški časnik povzema Janševo izjavo, da odločitev SDS nima nobene povezave z odločitvijo o ratifikaciji protokola za vstop Hrvaške in Albanije v Nato. Dodaja, da je premier Borut Pahor izrazil nezadovoljstvo s takšnim razpletom seje, ker je postavila pod vprašaj verodostojnost slovenske politike, ko gre za mednarodno varnost.

"Tudi za informacijami o domnevni grški blokadi stoji Ljubljana" "Presenečenja nad razvojem dogodkov niso skrivali niti navzočni diplomatski predstavniki držav članic Nata, med katerimi je bil tudi ameriški odpravnik poslov," sklene Jutarnji list. V ločenem tekstu, neimenovani vir iz hrvaške vlade za Jutarnji list trdi, da za informacijami o domnevni grški blokadi hrvaških pogajanj z EU menda stoji Ljubljana. "Sloveniji bi sedaj odgovarjalo, da bi še kakšna država blokirala pogajanja s Hrvaško," je dejal sogovornik blizu vladi.

Sicer pa "so mnogi diplomati v Bruslju v četrtek za Jutarnji list ponovili, da bo Nizozemska zagotovo blokirala odpiranje pogajalskega poglavja o pravosodju, ker je glavni tožilec Mednarodnega sodišča za vojne zločine na območju bivše SFRJ Serge Brammertz ocenil, da Hrvaška ne sodeluje dovolj s haaškim sodiščem".

Brammertz je prepričan, da Hrvaška ni predala vseh dokumentov o vojaški operaciji Nevihta, Nizozemci pa bodo verjetno imeli podporo Belgije in Velike Britanije.

Ne spreglejte