Ponedeljek, 26. 10. 2009, 13.44
10 let, 3 mesece
Črnomaljski SLS podprl Fabjana
Fabjan je pojasnil, da so s sklepi občinskega odbora seznanili predsednika SLS, strankine poslance in izvršilni odbor stranke. Na vprašanje, ali se bo sestal z Žerjavom, je Fabjan odgovoril, da če se bo "Žerjav želel sestati, me bo moral poklicati".
OO SLS Črnomelj: ravnanje predsednika stranke nekorektno in nesprejemljivo
Na seji v nedeljo je občinski odbor SLS Črnomelj sprejel več sklepov. Med drugim občinski odbor ocenjuje, da je bilo ravnanje predsednika stranke nekorektno in nesprejemljivo, "ker je na podlagi nepreverjenih izjav medijev obtožil in obsodil Andreja Fabjana, ter podal zahtevo za izstop preko medijev, ne da bi se prej pogovoril z njim".
Občinski odbor SLS Črnomelj se ograjuje od vseh zasebnih poslovnih zadev, kakor tudi poslovnega razmerja Andreja Fabjana kot fizične osebe z zavarovalnico Tilio. Črnomaljski občinski odbor je tudi sklenil, da je Žerjav je s svojim dejanjem povzročil težko popravljivo škodo SLS v Beli krajini.
SLS: Še vedno čakamo na uradni odziv
V SLS so pojasnili, da sklepov črnomaljskega občinskega odbora zaenkrat še ne bodo komentirali, so pa v sporočilu za javnost potrdili, da so ga prejeli. Kot podarjajo, je bil Fabjan kot javni funkcionar in funkcionar stranke "pozvan k izstopu zaradi sprejema neetične ponudbe". Zapisali so tudi, da še vedno čakajo "na uradni odziv oz. izjavo s strani župana občine Črnomelj in nekdanjega poslanca SLS Andreja Fabjana v zvezi z dogodki v zadnjih dneh". Odziv v SLS pričakujejo v 14 dneh od poziva predsednika SLS Žerjava.