Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
5. 4. 2012,
7.16

Osveženo pred

8 let, 8 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 5. 4. 2012, 7.16

8 let, 8 mesecev

Cobraman se bliža koncu

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Projekt Cobraman se počasi bliža koncu, delo za kranjsko občinsko upravo pa se bo s tem šele začelo.

S postavitvijo Informacijske točke na železniški postaji bodo zaključili niz dejavnosti, ki so potekale v treh letih in pol in začeli z aktivnostmi revitalizacije območja kranjske Železniške postaje. Cobraman je sicer evropski projekt, katerega cilj in namen je vzpostaviti sistem pristopa k revitalizaciji degradiranih območij v mestih ter vzpostaviti metodologijo vodenja postopkov od začetnih raziskav vse do izvedbene faze.

Veliko degradiranih območij Kranj ima kot staro industrijsko mesto veliko degradiranih industrijskih območij, ki hkrati kazijo mestno podobo, po drugi strani pa predstavljajo velik urbanistični potencial, saj gre večinoma za območja, ki so sorazmerno blizu mestnega jedra in so opremljena s komunalno infrastrukturo. V okviru projekta Cobraman je bilo Mestni občini Kranj naloženih več nalog na temo degradiranih območij v Kranju, katerih del so že uspeli izvesti. Do sedaj so tako analizirali degradirana območja v mestu, izobrazili kadre za delo na področju degradiranih območij, izbrali pilotno območje - Železniško postajo, sprejeli določbe v novem Občinskem prostorskem načrtu, kjer je natančneje določena vsebina območja kranjske Železniške postaje, pripravili vse potrebno za vzpostavitev Informacijske točke in jo tudi začeli graditi ter na občinski spletni strani so izdelali podstran projekta.

Večino sredstev prispevala EU Vrednost celotnega projekta je slabih 200 tisoč evrov, od tega je večino sredstev prispevala Evropska unija. S tem pa izvajanje projekta še ne bo zaključeno, saj na občini želijo v prihodnje aktivno sodelovati z lastniki in uporabniki zemljišč ter širšo zainteresirano javnostjo, pripraviti strategijo razvoja območja - delavnice s potencialnimi investitorji, lastniki zemljišč, najemniki, Slovenskimi železnicami, pripraviti podrobni prostorski načrt in določiti načine financiranja projektov, s poudarkom na možnost javno-zasebnega partnerstva.

Ne spreglejte