Četrtek, 5. 5. 2011, 13.30
9 let, 4 mesece
Danes praznujeta George Clooney in Tjaša Železnik
Leta 1910 je po smrti Edvarda VII. britanski kralj postal njegov sin Jurij V. V New Jerseyju se je leta 1937 zgodila nesreča zračne ladje Hindenburg, v kateri je umrlo 36 potnikov in članov posadke. Leta 1960 si je prek televizijskih zaslonov več kot 20 milijonov ljudi ogledalo kraljevo poroko britanske princese Margarete z Anthonyjem Armstrongom - Jonesom.
Leta 1994 sta britanska kraljica Elizabeta II. in francoski predsednik Francois Mitterrand slovesno odprla predor pod Rokavskim prelivom, ki je prometno povezal Veliko Britanijo z evropsko celino. Na Dunaju se je leta 1740 rodil Gabrijel Gruber, v Ljubljani je med drugim zgradil Gruberjev prekop.
Leta 1758 se je rodil eden od najpomembnejših voditeljev francoske revolucije Francois Isidore de Robespierre. Leta 1856 se je rodil avstrijski psihiater judovskega rodu in utemeljitelj psihoanalize Sigmund Freud. V Potsdamu v Nemčiji se je leta 1882 rodil pruski prestolonaslednik Wilhelm. Bil je zadnji pruski prestolonaslednik in hkrati zadnji prestolonaslednik nemškega cesarstva.
Leta 1915 se je rodil ameriški filmar Orson Welles. Leta 1953 se je rodil nekdanji britanski premier Tony Blair. Danes praznujeta tudi ameriški igralec George Clooney in slovenska igralka Tjaša Železnik. Clooney se je rodil leta 1961, Železnikova pa leta 1974. Na današnji dan leta 1992 je umrla legendarna filmska igralka Marlene Dietrich.