Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
8. 9. 2014,
7.41

Osveženo pred

7 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

študij brezposelnost služba zaposlitev

Ponedeljek, 8. 9. 2014, 7.41

7 let, 1 mesec

Zakaj je študij še vedno zagotovilo za službo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Čeprav velja splošno prepričanje, da se ne splača študirati, ker je diplomantov preveč, vam ponujamo najmanj dva argumenta, zakaj to ne drži.

V Sloveniji je brezposelnost ena najglobljih socialnih ran zadnjih let in čeprav v javnosti vladata splošna apatija in brezupnost, najnovejše statistike zavoda za zaposlovanje kažejo manjši obrat razmer navzgor: število brezposelnih v Sloveniji je v juliju padlo, kar je 1.153 oseb oziroma 1,0 % manj kot junija 2014.

Zakaj bi sploh študiral? Negativni pogled v prihodnost sproža tudi napačno nezaupanje v vrednost izobrazbe, saj naj bi bila izobrazba ovira pri iskanju zaposlitve. In prav številke na trgu dela dokazujejo prav nasprotno: podatki zavoda za zaposlovanje namreč jasno kažejo, da je med brezposelnimi najmanj visoko izobraženega kadra (16,6 %), največji delež brezposelnih sestavljajo tisti s poklicno izobrazbo (28,2 %).

Prav odločitev za študij bi morala biti zato vodilo pri iskanju prave rešitve iz dane situacije in zagotovilo za boljše prihodnost. "Med visokošolsko izobraženimi kadri so bolj iskani zdravniki specialisti splošne medicine, strokovnjaki za zdravstveno nego in zdravstveni strokovnjaki, ekonomisti, strokovnjaki za računovodstvo in revizijo," nam je povedala Tanja Podobnik Zec z zavoda za zaposlovanje.

Več izbire in boljša plača Izobraževanje še vedno velja za temeljno izhodišče naše karierne poti, ki nam omogoča boljšo pojavnost na trgu dela in nam hkrati omogoča boljšo prihodnost, saj so višje izobraženi kadri veliko bolje plačani od drugih.

Po podatkih statističnega urada iz leta 2011 je bila povprečna bruto plača med srednje izobraženim kadrom 1287 evrov, medtem ko je bila plača med visoko izobraženimi skoraj enkrat višja, znašala je namreč 2375 evrov.

Znanje je najučinkovitejše pogajalsko sredstvo Treba se je tudi zavedati, da je prav znanje največji adut vsakega iskalca zaposlitve. Izobrazba mora biti zato najmočnejše orodje, s katerim lahko presežemo trenutno družbeno-socialno situacijo v Sloveniji.

Nikoli ni prepozno, da naredite premik v svoji karieri. Če ste na začetku svoje kariere ali če preprosto iščete boljšo možnost za zaposlitev – odločitev za dodatno izobrazbo je vedno prava. Podjetje B2 ima že 20 let izkušenj na področju izobraževanja. Ponujajo javno priznane izobraževalne programe – višje strokovno ali srednješolsko izobraževanje. V njihovem visokošolskem izobraževanju ponujajo študij poslovne informatike ter tržno komuniciranje in odnosi z javnostmi, svoje izobraževanje pa lahko pri njih dopolnite tudi na podiplomskem študiju management in informatika. Več o njihovih programih lahko preverite tukaj.

Ne spreglejte