Ponedeljek, 27. 3. 2017, 8.00
9 mesecev, 2 tedna
Bi imeli svoj blog? Za začetek potrebujete vrhunsko ime.
Pred dvajsetimi leti blogov še ni bilo, danes jih je več kot 150 milijonov. Blog ali spletni dnevnik je postal najučinkovitejši način, kako lahko oseba, podjetja ali ideja prodre v spletni svet.
Če se za zdaj samo spogledujete z idejo, da bi začeli pisati svoj blog, pa še nič niste naredili v zvezi s tem, potem preprosto še niste čisto prepričani o vseh prednostih bloganja. Blog je veliko več kot še en dnevnik brez pomena.
Naj navedemo samo nekaj prednosti bloganja:
- #Zaposlitev: Kar devet od desetih podjetij "vohlja" za morebitnimi kandidati. V svojih vrstah želijo namreč imeti nekoga z visokim internetnim ugledom. Bloganje velja za najbolj učinkovito metodo trženja.
- #Posel: Blog lahko hitro preraste v uspešno poslovno zgodbo. Tako lahko vaš hobi prek bloga, ki se mu popolnoma predate, postane vaš cvetoči posel.
- #Stranke: Statične spletne strani ne privlačijo toliko novih strank ali kupcev kot blog. "Živ" blog z vedno svežimi objavami lahko doseže ogromno bralcev.
- #Pisanje: Vaja dela mojstra. Ustvarjanje bloga je dobra vaja v pisanju. Točno to počne bloger. Piše vsak dan, ves čas.
- #Odziv: Od svojih bralcev boste takoj prejeli neprecenljivo oceno vašega dela. To je dober način za vedno nove izboljšave in nadaljnji razvoj. Poznati svoje bralce je neprecenljivo in blog je ravno prava platforma za to.
- #Spremembe: Uspešen bloger ima širok krog sledilcev, ki mu zaupajo. Tako lahko širi svoje ideje in spremeni svet. Na bolje, seveda.
Kako pisati blog?
Bloganje je lahko preprosto opravilo, če najdete tržno nišo, kjer lahko zablestite, in če ga ustvarjate z vsem srcem in predanostjo.
-
Pišite razumljivo, redno in o stvareh, ki jih imate radi.
-
Preden objavite, preverite slovnico in črkovanje. Zaradi ugleda in spletnih iskalnikov.
-
Fotografij ni nikoli preveč.
-
Ne bojte se izpostavljanja javnosti, verjemite vase.
-
Omogočite preprosto komentiranje in spodbujajte bralce k interakciji.
-
Videz bloga naj bo preprost, čist in brez odvečne navlake.
-
Ne zanemarite družabnih omrežij, kot sta Facebook in Twitter, kjer lahko redno obveščate bralce o novih objavah.
-
Naj vas morebitni negativni komentarji ne odvrnejo od dela.
Za začetek: dobro ime
Ime poiščite glede na ciljno publiko in ton komunikacije, s katerim jo boste nagovorili. V poslovnem svetu pusti domena z imenom podjetja profesionalen vtis, ključna beseda storitve, ki jo podjetje opravlja, pa pripomore k višji uvrstitvi v spletnih iskalnikih. Uporabite lahko del svojega imena, kratice, besedne zveze. Poigrajte se z besedami, pobrskajte po slovarju in si dovolite kakšno besedno igro.
Ko se vam utrne ideja, sledi nekaj birokracije:
- Tukaj lahko preverite, katera domena ".si" je še prosta. Ime domene naj bo izvirno, naj odraža vašo osebnost in namen bloga. Ko boste našli prosto domeno s končnico ".si", se boste lahko registrirali.
- Tukaj lahko poiščete podjetja, pri katerih lahko registrirate ".si" domeno. Registrator vas bo vodil skozi preprost postopek nakupa in pozneje vsakoletnega podaljševanja domene ter vam priskrbel informacije o spletnem gostovanju.