Torek, 12. 2. 2008, 15.53
10 let, 2 meseca
3G iPhone že do poletja?
Analitiki po zadnjih informacijah napovedujejo, da naj bi se to zgodilo že v prvi polovici 2007, kot najoprijemljivejša argumenta za to pa navajajo kopnenje Applovih zalog in pa veliko povpraševanje po 3G aparatih v Evropi. Prav zaradi slednjega naj bi Applu s pozornostjo za 3G v naslednjem iPhonu uspelo skleniti dodatna partnerstva s številnimi evropskimi mobilnimi operaterji. Širitev aparata na dodatna evropska in azijska tržišča je že sicer del Applovih načrtov. K prenovi iPhona v smeri 3G lahko po nekaterih trditvah pripomore tudi AT&T-jeva širitev 3G omrežij v ZDA, kjer so ta vsaj doslej veljala za precejšnjo eksotiko.