Radijka Ivjana Banić se je z vsemi štirimi upirala iPadu. Kot pravi, jo bodo prijatelji kmalu prepričali, da ga potrebuje, čeprav ni ena od tistih, ki slepo prisega na znamko Apple.
"Če stvar deluje, je lahko tudi 'Made in DomaNarejeno'," pove svoje mnenje o naklonjenosti znamkam tehnoloških zverinic. Ena od njenih želja pa je novi Samsung Galaxy S 3: "Naj bi bil prava zverina. In telefon je tisti, brez katerega res ne gre," je navdušena sicer lastnica modela S 2. A na njem je žal počil zaslon. Telefon je postal del njenega življenja, na njem ima vse za "službo, zasebnosti, dogovorjene sestanke, slike. Pametni telefon za neumno uporabnico," se označi, saj prizna, da kljub vsem opomnikom v telefonu nima "back-upa".
Čeprav radijska voditeljica na Radiu 1 na mobilniku nima niti ene plačljive aplikacije, pa se je na njem nabralo že kar nekaj aplikacij. A vse so uporabne – prevladujejo seveda tiste, ki omogočajo klepete, brezplačne klice, izmenjavo datotek in aplikacije za šport. Aplikaciji WhatsApp in Viber, ki sta med mladimi vse bolj priljubljeni, uporablja za komunikacijo, ko je v tujini, uporablja pa jih tudi za stike s prijatelji, ki jih ima čez mejo.
Štiriletnik za darilo dobil iPada
Da tehnologija hitro napreduje, ugotavlja tudi v vse večjih medgeneracijskih razlikah: "Zadnjič mi je kolegica rekla, da je njen sin za četrti rojstni dan dobil iPada. Če ga ne bi dobil, bi bil v svojem okolišu med drugimi malčki prikrajšan. Naj omenim, da živijo v manjšem mestu." Meni pa, da bi moral vsak znati zaščititi svoje osebne podatke in poskrbeti za varnost.
Na letališču, ko čaka na letalo, najraje igra svoji priljubljeni igri. "Dveh iger se nisem nikoli naveličala. Pasjansa in tetris," medtem ko za druge pravi, da ji je časa, ki bi ga namenila za igranje, preprosto škoda.
Denar izginjal s kartice
Letalske so karte so najpogosteje opravljeni nakup Novomeščanke, zdaj, ko pa si je uredila predplačniško kartico, načrtuje nakup še več stvari. "Priznam, da si do zdaj s tem nisem upala igrati," čeprav še nima slabih izkušenj s spletnim nakupovanjem, pa je slišala za kar nekaj zgodb, kako je zmanjkal denar s kartice.
Večkrat se je že zgodilo, da je odstranila prijatelje s Facebooka: "Ko sem dosegla maksimalno dovoljeno število prijateljev", med "izbranci" pa so bili tisti, ki so si dovolili prehude politične izpade, homofobijo, nacionalno nestrpnost in še kaj.
Preveri, ali je profil lažen
Potek sprejemanja prijateljev na Facebooku je pri Banićevi sledeč: najprej pregleda število skupnih prijateljev, "potem poskusim ugotoviti, ali je profil lažen". Potem ko ugotoviti, kdo pravzaprav želi biti njen prijatelj, pogleda, od kod je in koliko je star. "Na hitro se sprehodim po profilu, ki lahko oriše značaj človeka," še dodaja.
Na radiu si sam svoj DJ
Facebook ji prinaša največ prednosti, še posebej v službenem pogledu, saj je prek njega lahko v nenehnem v stiku s poslušalci. Še posebej, ker radio omogoča le enostransko komunikacijo: "Rada imam povratne informacije." Včasih so na radiih delali samo "s trakovi, nato s kasetami, CD-ji. Danes se teh fizičnih glasbenih pripomočkov ne uporablja več. Glasba je na računalniku in tako si sam svoj DJ."
Jutro se začne na računalniku: "Službena elektronska pošta, zasebna elektronska pošta, Facebook in spletne strani, ki jih uporabljam pri svojem delu. Najprej slovenske, potem tuje."
Po dveh dneh dobila svoje življenje nazaj
"V petek zvečer me je pri vstopu v lokal prijatelj po nesreči spotaknil, padla sem na torbico, v kateri je bil telefon in zraven njega ključi od stanovanja, ki so poskrbeli, da se je zaslon zdrobil na prafaktorje. Dva dni sem bila izgubljena," a "svoje življenje" je dobila nazaj, ko so ji mobilnik vrnili s popravila.