Ne gre mu za postavljanje rekorda, cilj njegove akcije je ozaveščanje javnosti o onesnaževanju Jadrana. Drugi cilj je zbiranje prostovoljnih prispevkov državljanov za čiščenje pod vodo.
Po navdihu iz filma
Ko je bil Kristijan star petnajst let, sta s prijateljem po ogledu filma Velika modrina Luca Bessona zaplula na starem čolnu. Težko sidro ga je potegnilo v vodo in trenutek je postal odločilen: njegova življenjska misija je postala doseči najgloblji potop na dah v zgodovini.
Ohraniti in zaščititi podvodni svet
Danes je Curavić človek, ki je osvojil tri zaporedne svetovne rekorde v prostem potapljanju pod ledom. Je tudi ustanovitelj organizacije Global Underwater Association Awareness (GUWAA), katere projekt je akcija "24 ur pod morjem". Prizadevajo si za ozaveščanje o zaščiti in ohranitvi podvodnega sveta. S to organizacijo so odstranili že več kot 20 ton nerazgradljivih odpadkov.
Bojijo se za padec telesne temperature
Kike pravi, da je za njegovo 24-urno podvodno akcijo ključna psihična vzdržljivost. Telesno mora paziti predvsem, da mu s padcem temperature morja ne pade tudi telesna temperatura pod 35 stopinj celzija. Na kopnem sta z njim ves čas povezana dva zdravnika, ki preko sonde skrbita za dovolj visoko temperaturo in preverjata srčni utrip ter z njim vizualno in zvočno komunicirata. Za njegovo temperaturo se najbolj bojijo v času, ko bo pod morjem poskušal za dve uri zaspati.
Lahko ga obiščete pod vodo
Njegovo telo mora v morju ohranjati energijo in aktivist se zato trudi biti čim bolj statičen. Gibanje v vodi zahteva 30 do 40 odstotkov več energije, kar avtomatično pomeni večjo porabo kisika. »Idealno je za tiste, ki želijo izgubiti težo,« je v smehu povedal Kike.
Za komunikacijo med njim in gledalci je dobro poskrbljeno, gledalci na obali in tudi tisti za računalniki se lahko z njim pogovarjajo in mu postavljajo vprašanja. Dogodek namreč predvajajo tudi v živo na spletu. Kdor pa ima potapljaško opremo, se lahko k njemu in njegovim varnostnim potapljačem tudi potopi.