Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Jure Gregorčič

Sreda,
4. 6. 2014,
9.27

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 4. 6. 2014, 9.27

9 let

Našemu mlademu bralcu smo uresničili željo: fotografiral je škodo octavio RS

Jure Gregorčič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Timoteju Kejžarju iz Škofje Loke smo uresničili veliko željo. Našo ekipo je en dan spremljal na terenu in pomagal pri fotografiranju škode octavie RS.

Najbolj sta se ga dotaknili zgodbi o gasilcih in ameriškem mišičnjaku camaru

Timotej, šestnajstletni dijak srednje šole za elektrotehniko in računalništvo v Kranju, brez zadržkov pove, da so avtomobili njegova daleč največja strast. Po Siolovih straneh Avtomota z zanesenjaškim navdušenjem brska že peto leto, med šesturnim druženjem pa je kot po tekočem traku našteval teste in reportaže, ki si jih je najbolj zapomnil.

"Tisti o delu slovenskih gasilcev in reševalcev sta bili najboljši! Pa camaro! Ko ste peljali upokojence!" je vrelo iz njega po nekaj kratkih minutah začetne zadržanosti.

Ob vprašanju o najljubših avtomobilih je presenetil. Ferrari, Lamborghini ali Porsche so znamke, nad katerimi viha nos. Bolj so mu pri srcu umirjeni, družinski enoprostorci, ker so uporabni, prostorni in nevpadljivi.

Z objektivi sta se lotila vpadljive octavie RS combi

Fotografija je njegov prvi hobi, velika želja pa spoznavanje ozadja fotografiranja testnega avtomobila. Z našim izkušenim novinarjem in fotografom Cirilom Komotarjem sta se v njegovem domačem okolju, pri stari vojašnici, sistematično lotila nove generacije najhitrejšega Škodinega karavana, octavie RS combi.

"Timotej je z velikim zanimanjem sprejemal moje nasvete in napotke, predvsem pa je bil vesel kritike. Vse, da bi se izboljšal. Vesel sem, da smo lahko pomagali navdušencu, in prepričan sem, da bo v končnem izdelku, fotogaleriji, ki bo spremljala test, veliko njegovih fotografij. Je talentiran in ima mirno roko. V prvem poskusu mu je uspel tako imenovan panning (fotografija avtomobila v gibanju) s časom zaklopa, nastavljenim na petdesetinko sekunde. To se ne zgodi pogosto," je Timotejevo delo komentiral naš Ciril Komotar.

Ne spreglejte