Ponedeljek, 7. 7. 2008, 10.39
9 let, 2 meseca
Knjige slovenskih ustvarjalcev v zbirki muzeja MoMA
V zbirki, ki obsega okoli 170 knjig umetnikov, so zastopani tudi slovenski ustvarjalci Tadej Pogačar, Anja Šmajdek, Polonca Lovšin, Vesna Bukovec, Vadim Fiškin in skupina Irwin, so sporočili iz zavoda P.A.R.A.S.I.T.E.
Neodvisna založba
Založba Onestar Press je neodvisna založba, specializirana za izdajanje knjig umetnikov, multiplov in umetniških tiskov. Zgoraj omenjeno zbirko je zasnoval Lawrence Weiner, nastajala pa je kar sedem let. Knjige slovenski ustvarjalcev je založba izdala v okviru 25. mednarodnega grafičnega bienala v Ljubljani.
Zbirka knjig umetnikov založbe Onestar Press je sicer od 26. marca na ogled v muzeju MoMa v sklopu razstave "Book Shelf". Pripravil jo je kustos newyorškega Muzeja moderne umetnosti Christophe Cherix. Na razstavi sodelujejo znana umetniška imena, kot so Lucio Fontana, Marcel Broodthaers, On Kawara, Barbara Kruger, Edward Ruscha, Cindy Sherman, Dieter Roth in drugi.