Četrtek, 12. 9. 2013, 13.37
9 let, 2 meseca
Vzhod in zahod na stičišču

Zahodna moda se iz leta v leto bolj zgleduje po vzhodni umetnosti, kjer prevladujejo značilne oblike in motivi, zato nikakor ni nenavadno, da se je nemška modna znamka s.Oliver odločila za sodelovanje s kitajskim umetnikom Qiujem Shengxianom, slednji je znan po svojem izvrstnem ekspresionističnem stilu slikanja, ki navdušuje po vsem svetu.
Slikarska dela živijo na tekstilu
Umetnikova slikarska dela tako po novem živijo tudi na tekstilu za moške in ženske. V posebni kolekciji najdemo tako preproste hlače iz džinsa s potiskom kot bolj zapletene svetleče tunike, ki svojo umetniško noto odevajo tako navzven kot tudi navznoter.
Polna detajlov
Kot nam je v pogovoru dejala vodja znamke za Slovenijo, Maja Arsenovič, je kolekcija takšna kot Qiu Shengxianova umetnost, polna detajlov in ekspresivnih motivov. Glavna muza njegovega ustvarjanja je njegova žena in njen motiv lahko vidimo na majicah, topih in tudi torbicah.
Zaradi umetnikovega značilnega stila so oblačila v prvi vrsti obarvana v črno, kar pomeni tudi veliko mero praktičnosti pri kombiniranju, saj se prav ta barva najbolje ujema z vsem, kar ji ponudimo v podporo. V oči bode tudi močna rdeča, ki je glavna nota Qiujevega ustvarjanja, družbo pa ji delata tudi rumena in modra, ki skupaj tvorita preprostost.
Svojevrsten ekspresionizem
Umetnik Qiu Shengxian prihaja iz Šanghaja. Z mešanjem tradicionalne kitajske umetnosti s sodobnimi elementi je ustvaril svojstven ekspresionistični stil slikanja, imenovan Mother and son painting style, ki je edinstven v svetu. Izhaja iz Nanchenga, v provinci Jiangxi, kjer se je rodil leta 1955. Prav tam se je po kulturni revoluciji leta 1977 vpisal na akademijo Jing De Zhen. Njegov slog je, podobno kot kubistična dela Pabla Picassa, odločilno vplival na zbirateljsko sceno 20. in 21. stoletja. Danes so njegova dela v številnih zasebnih zbirkah in umetnostnih ustanovah, kot sta Bela hiša ali Liu Haisu Art muzej v Šanghaju.