Sreda, 22. 6. 2011, 12.50
9 let
Lepota iz kuhinjskega recepta

Če je v vas ostal še kanček tiste deklice, ki je navdušeno potresala moko po pekaču in sebi hkrati, se lepotno-kulinaričnega podviga lotite takoj, ko preberete do konca!
Obvezne sestavine
Osnova vašega lepotnega pripravka so hrana in njene sestavine. Poglejmo, katere potrebuje vsaka mala čarovnica, ki skrbi za svojo lepoto: - Med in jogurt: vlažita, pomirjata in hranita kožo. Za vlažilno masko zmešajte žličko meda z žličko rastlinskega olja, dodajte nekaj kapljic limone in si mešanico vtrite v obraz, čez deset minut pa jo sperite. - Sladkor in sol: sta osnova domačega pilinga, ker s svojo grobo teksturo luščita odmrle kožne celice. Hitri piling pripravite tako, da zmešate polovico skodelice sladkorja z dvema čajnima žličkama mleka ali smetane, nekaj kapljicami eteričnega olja pomaranče in eno skodelico olivnega olja. - Olivno olje: antioksidanti skupaj z vitaminom E olivno olje spremenijo v supervlažilec vaše kože, le nekaj kapljic na izsušene podplate, komolce ali scefrane nohte, pa boste opazili učinek. - Jajca: proteini v jajcu odlično krepijo vaše lase, zato ne oklevajte, ko ga je treba razbiti, mu dodati žlico olivnega olja, čajno žličko limoninega soka in pol čajne žličke kisa, da bi dobili hranljiv šampon. Za balzam zmešajte en jajčni rumenjak, čajno žličko otroškega olja za nego kože in skodelico vode, po uporabi dobro izperite. - Sadje in zelenjava: sta zdrava za telo, uporabljate pa ju lahko tudi v lepotne namene. Avokado ima veliko vitamina E, s katerim hrani in pomirja kožo, ingver jo poživlja, s folno kislino, ki jo imajo jagode v izobilju, se branite pred nečisto kožo in ohranjate svoj nasmeh svetleče bel, kumare kožo napnejo, mleti mandeljni jo čistijo in nahranijo ...
Poletni recepti
Koža ima poleti drugačne potrebe kot pozimi, prav tako potrebuje več vlage kot hranil, ker jo vročina neusmiljeno izčrpava. Dodatno ji pomagajte z domačimi lepotnimi pripravki. Paradižnikova maska za čisto kožo V mešalniku zmešajte polovico paradižnika, ki ste mu dodali ščepec timijana in origana. Po potrebi dodajte malo riževe ali koruzne moke, odvisno, kako vodén je bil paradižnik – več vode, več moke. Masko nanesite na obraz, čutili boste rahlo zbadanje, kar pomeni, da paradižnikova kislina že deluje. To ni nevarno, a če je občutek preveč neprijeten, masko temeljito odstranite z mlačno vodo takoj, sicer pa po dvajsetih minutah. Zadnji curek vode naj bo hladen, da zapre pore na obrazu, končate lahko tudi z nanosom tonika.
Za ljubka stopala
Stopala so na udaru vse mesece, ko jih razposajeno kažete, a če želite, da so ves čas brezhibna, jim morate posvetiti več pozornosti. Utrujenim nogam privoščite pripravek iz olja grozdnih pešk (10 kapljic), ki ste jim dodali pol toliko kapljic eteričnega olja evkaliptusa ali rožmarina, za pomirjujoč učinek pa lahko kopel okrasite s svežimi listi mete ali bazilike. Stopala namakajte četrt ure, nato pa jih sperite pod mlačno vodo in bogato natrite s kremo. Če si želite zelo gladka stopala, ni boljšega pripravka, kot je mešanica iz skodelice limoninega soka, malce cimeta (ali kapljice eteričnega olja vrtnice) za prijeten vonj, čajne žličke olivnega olja in četrt skodelice mleka. Pripravek vlijte v mlačno vodo, v kopeli uživajte deset minut in nato stopala sperite pod mlačno vodo. Po nekaj tednih bodo mehka kot mačje tačke, vi pa boste predli od zadovoljstva.