Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
18. 4. 2013,
20.17

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 18. 4. 2013, 20.17

9 let

Kaj pa umazanija na milniku?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Nekateri raje uporabljajo tekoče milo, drugi pa trdo. Kaj pa bakterije na embalaži?

Trda mila so nekoč veljala za bolj agresivna, ker našo kožo bolj izsušijo, vendar jim danes dodajajo glicerin in olja, ki jo zaščitijo. Medtem ko ima večina tekočih mil posebne embalaže na potisk, kjer nam milo z eno potezo steče v dlan, pa je uporaba trdih mil nekoliko drugačna.

Ko milo podrgnemo med dlanema in ga postavimo nazaj na podstavek, lahko na njem ostanejo tudi bakterije, ki smo se jih želeli znebiti z rok. Mila seveda vsebujejo antibakterijske agente, ki ne dovolijo njihovega razmnoževanja, vseeno pa lahko bakterije ostanejo na podstavku, kamor ga odlagate. Zato podstavek za milo očistite čim bolj pogosto, preden pa milo nanj odložite, ga sperite z vodo, da se umazanija na njem ne bi zadrževala.

Če imate posebej občutljivo kožo ali alergije, pred nakupom mila seveda preberite etiketo z njegovo vsebino, izogibajte pa se tudi pretirano odišavljenim milom.

Enako velja tudi za tekoča mila, še posebej dozirnike za milo na javnih mestih, saj so ravno ti pravo leglo bakterij. Gumba, na katerega pritisnemo, da milo priteče, se namreč dnevno dotakne več sto uporabnikov, zato temeljitemu umivanju rok posvetite več pozornosti. Enako velja tudi za kljuke vrat, ko zapuščate javne sanitarije, saj so tudi te polne bakterij – sveže umite roke tako za nekaj časa zaščitite tako, da si vrata ob izhodu pridržite s komolcem.

Ne spreglejte