Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Neža Mrevlje

Torek,
8. 10. 2013,
15.03

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Torek, 8. 10. 2013, 15.03

9 let, 2 meseca

Pussy Riot v Kinu Šiška

Neža Mrevlje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Pankovska molitev feminističnega umetniškega kolektiva Pussy Riot je doživela političen odziv in imela nesporeden vpliv na življenje treh mladih žensk. Dokumentarni film Pussy Riot govori o tem.

V Kinu Šiška si bo 9. oktobra ob 20. uri mogoče ogledati dokumentarni film Pussy Riot: Pankovska molitev. Gre za dokumentarni film, ki je nastajal šest mesecev in pripoveduje zgodbo o treh pogumnih mladih aktivistkah, Nadji, Maši in Katji. Kot članice feminističnega umetniškega kolektiva Pussy Riot so v osrednji ruski katedrali izvedle 40-sekundno pankovsko molitev.

Zaradi peformansa so jih aretirali in obtožili verskega sovraštva, kar je privedlo do sodbenega procesa, ki je odmeval po vsem svetu in za vedno spremenil pogled na rusko družbo ter razkril rusko politično represijo.

Dokumentarni film, ki se ukvarja s kriminalizacijo primera Pussy Riot, je nastajal šest mesecev. Ta na podlagi neomejenega dostopa in ekskluzivnih posnetkov prikazuje resnične osebe za znanimi barvitimi balaklavami.

Spremljamo lahko težavno sojenje in dogodke, ki so se ob njem odvijali. Opazujemo lahko pogum treh mladih žensk, ki se skozi umetniški in aktivistični izraz borijo za svobodo. Sodnemu sistemu kot podaljšku represivne državne politike so se obtožene upirale iz kletke v sodni dvorani, medtem pa so v bran aktivistkam stopile tudi druge članice kolektiva Pussy Riot. Tiste, ki so bile na prostosti, so načrtovale nove gverilske nastope in spodbujale protestna gibanja po vsem svetu.

Film, ki sta ga producirala in režirala Mike Lerner in Maxim Pozdorovkin, razkriva politične in verske sile, ki so s svojo represivnostjo iz aktivistk ustvarile ikone sodobnega časa.

Ne spreglejte