Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
4. 7. 2013,
12.01

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 4. 7. 2013, 12.01

9 let, 2 meseca

Gazvodova Dvojina navdušila občinstvo na Češkem

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Novi film Nejca Gazvode Dvojina, ki je na 48. mednarodnem filmskem festivalu v Karlovih Varih doživel svetovno premiero, je naletel na odličen odziv občinstva.

Obenem je bil film Dvojina deležen tudi številnih vabil z drugih mednarodnih festivalov, je sporočil producent filma.

Premiere filma, ki je umeščen v tekmovalno sekcijo East of the West, se je v sredo udeležil tudi minister za kulturo Uroš Grilc.

Film o ljubezni, ki vzcveti med dekletoma, Slovenko in Danko, se po režiserjevih besedah vrti okoli dejstva, da se vsi ljudje, ne glede na okoliščine v življenju, vedno borijo za preživetje svoje ljubezenske zgodbe.

Film Dvojina, ki je nastal v produkciji hiše Perfo ter koprodukciji Beofilma in Studia Dim, je slovensko-dansko-hrvaška koprodukcija. Poleg Nine Rakovec, ki je občinstvo in kritiko prepričala že v Gazvodovem prvencu Izlet, v Dvojini nastopajo še Mia Jexen, Jette Ostan Verjup, Boris Ostan, Tina Vrbnjak, Tjaša Železnik, Tilen Lapajne, Jure Henigman, Nataša Barbara Gračner, Matjaž Tribušon in Primož Petkovšek.

V slovenskih kinematografih bodo film začeli predvajati 22. avgusta, ogledati pa si ga bo mogoče že v sklopu Filma pod zvezdami na Ljubljanskem gradu, kjer bodo film predpremierno zavrteli 17. avgusta.

Na največjem srednjeevropskem filmskem festivalu, na katerem bodo letos kristalni globus za življenjsko delo podelili igralcu Johnu Travolti in režiserju Oliverju Stonu, bo svetovno premiero danes doživel tudi film Adria Blues Miroslava Mandića. Festival, ki poteka med 28. junijem in 6. julijem, ponuja 235 filmov.

Ne spreglejte