Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Četrtek,
8. 11. 2012,
10.26

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 8. 11. 2012, 10.26

9 let, 2 meseca

2. sezona, 2. oddaja: Pretepel olimpijko in osvojil več tisoč evrov

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Peter se je v judu pomeril z olimpijko Lucijo Polavder in jo premagal.

Tamara in Peter sta zmagovalca druge oddaje Moj dragi zmore in zmago si je Peter dobesedno "pritepel". Na tatamiju je podrl Lucijo Polavder, ki ima v svoji zbirki medalj tudi bron iz olimpijskih iger. Da je par prišel v finalno igro, pa je Peter v drugi fizični igri prečkal brv v minuti in pol. Nagrado, ki jo bosta porabila za potovanje v tople kraje, si je dobesedno priznojil.

Zakaj sta se odločila za prijavo v oddajo Moj dragi zmore? Oddajo Moj dragi zmore je prva zasledila najina 7-letna hči Nadin in tako smo si jo nekaj petkov zapovrstjo tudi ogledali. Vsem je bila takoj všeč, tako vsebina kot tudi voditelja Nina in Miha, ki res znata poskrbeti za smeh in naredita pravi šov. O tem sva se prepričala tudi na samem snemanju. Čeprav ima Peter veliko tremo in strah pred nastopi v javnosti oziroma pred občinstvom, je bil prav on tisti, ki je predlagal, da se prijaviva. Oddaja in naloge so se mu zdele izziv in imel je veliko željo, da poizkusi tudi sam opraviti kakšno. V času, ko sem naju želela prijaviti, le to ni bilo več mogoče in rečeno je bilo, da naju obvestite, ko bo-če bo na sporedu še druga sezona. Na srečo se je zgodila druga sezona, zato sva kmalu po prijavi prejela vabilo na avdicijo. Na sami avdiciji nisva vedela kaj pričakovati in tudi nisva vedela, kakšni so kriteriji. Na poti domov, ko sva si po dolgem času privoščila še kosilo v dvoje, sva razpravljala o tem, če sva "ta prava". Upala sva na najboljše in bila seveda zelo vesela, ko naju je Taja poklicala in sporočila veselo novico. Glavni razlog za prijavo ni bila denarna nagrada, ampak večinoma nova izkušnja in potešitev radovednosti ter da preživiva zanimiv dan z ekipo Planet TV. Tudi, ko so nama sporočili, da bo glavna nagrada nižja in da se bova morda lahko potegovala še za avtomobil, nisva niti za trenutek pomislila, da ne bi šla na snemanje oddaje. Najin cilj je bil, da ne izpadeva že po prvem krogu, zavoljo navijačev, ki so naju prišli vzpodbujat. Ta želja se nama je izpolnila. Vendar pa, ko sva prišla do finala, iskreno rečeno, nama ni bilo več popolnoma vseeno, saj je bila zmaga tako zelo blizu. Skratka, super izkušnja, ki bi jo še kdaj ponovila, morda na oddaji "Moja DRAGA zmore".

Tamara, kakšna je bila vaša taktika pri stavah? Glede na to, da mojega moža dobro poznam, saj sva skupaj že več kot 12 let, je bila taktika precej preprosta. Vedela sem, kdaj lahko grem "do konca" in kdaj je bolje, da prepustim igro sotekmovalkam. Nekaj pa sva imela tudi sreče, saj sva v igri, ko je dokazal da zmore, dobila veliko število žetonov. Tako sem lahko v dveh nalogah, ki mu sploh ne ležita (prepoznavanje politikov in igro spomina), mirno odstopila. Če bi bila primorana staviti, bi politike zagotovo izpustila, bi pa verjetno stavila pri igri spomina z živalmi, kjer pa je bila poleg spomina zelo pomembna dobra taktika.

Peter, katera naloga vam je bila najtežja in zakaj? Najtežja naloga je bila zame poznavanje politikov, saj zelo poredko spremljam aktualne dogodke na tem področju. Na splošno me ta tema ne zanima, saj sem že od malih nog najbolj predan športu in vse, kar je povezano z njim. Poleg te, pa bi težko opravil tudi nalogo s pletenjem kitk, ker s tem nimam izkušenj, kljub štirim otrokom (samo punca ima dolge lase, trije fantje pa komaj za vzorec). Po svoje pa je bil težak tudi izziv, ki sem ga opravljal (prečkanje brvi) in na koncu uspešno opravil - zaradi "prebijanja ledu". Po tej nalogi sem se zelo sprostil in sem povsem pozabil na kamere.

Kako bosta porabila denar? Zanimivo vprašanje, čeprav ne vidiva nobenega problema v tem, kako ga zapraviti. Šalo na stran. Otrokom sva obljubila, da če po ne vem kakšen naključju zmagava prav midva, gremo v času zimskih počitnic v tople kraje na all inclusive dopust. Smo družina, ki sicer najbolj uživa v kampih v mobilnih hiškah, saj so otroci precej svobodni in na vsakem koraku se nekaj dogaja. Vedno pa smo si želeli tudi dobrega hotela s tobogani in all inclusive, da bi zares lahko uživali in se 100 % posvečali drug drugemu. Takšen dopust je za 6-člansko družino velik finančni zalogaj, saj moramo najeti kar apartma ali suito. Po osvojitvi glavne nagrade bo to precej lažje.

Ali je igra kako vplivala na vajin odnos in na videnje drug drugega? Odnos med nama ostaja takšen, kot je bil pred oddajo. Torej, imava se enako rada in se spoštujeva. Sem pa bila pozitivno presenečena in zelo ponosna na Petra, saj se je med oddajo zelo sprostil in je odlično odreagiral v stresnih situacijah. Ves čas ga je bilo namreč strah kamer in samega snemanja ter da bi zaradi tega bremena popolnoma odpovedal. Odlično mu je šlo in zdaj oba že komaj čakava na snemanje finalne oddaje. Se je v kateri igri vaš dragi posebej dobro izkazal ali vas razočaral? Bi rekla, da se je v obeh igrah, kjer je sodeloval, zelo dobro odrezal, čeprav za finalno niti nisem dvomila, da mu ne bi šlo. Mogoče sem imela več pomislekov pri prečkanju brvi, saj sta višina in nemirna podlaga njegovi šibki točki. Ampak očitno tudi to ne več, saj je prišel na cilj brez večjih problemov. Tudi če ne bi opravil katerega od izzivov, ne bi bila razočarana nad njim, saj je v življenju na splošno tako, da nihče ne zmore vsega.

Je partnerica morda preveč pričakovala, ste morda jezni, da vas je kje preveč namučila? V finalnem izzivu sem morda za nekaj trenutkov podvomil o svojih sposobnostih, saj sem vedel, da bom imel opravka s profesionalno športnico, ki je na svojem področju odlična. Sem vesel, da žena ni mislila tako ter je verjela vame in me je poslala v dvoboj z judoistko in ta dvoboj nama je prinesel zmago.

Ne spreglejte