Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Volitve 2026

Četrtek,
10. 4. 2014,
9.48

Osveženo pred

8 let, 6 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 10. 4. 2014, 9.48

8 let, 6 mesecev

Velikonočni čas veselih drobnarij

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Prvo nedeljo po prvi spomladanski polni luni praznujemo veliko noč. To je tudi čas, ko v veselih barvah zažari naš dom. Prepustimo se velikonočnemu vzdušju in si dajmo duška pri okraševanju doma.

Velika noč je največji krščanski praznik, dan, ko se verniki spominjajo največjega čudeža in temelja njihove vere, ko je Jezus Kristus vstal od mrtvih. Praznik se začne po 40-dnevnem postnem času in se konča z velikonočnim tridnevjem, ki ga sestavljajo velika sobota z velikim četrtkom in petkom.

Zgodovina praznika sega v poganske čase, ko so ljudje praznovali odhod zime, za vernike pa velika noč na simbolni ravni pomeni očiščenje. Prav zaradi tega so v preteklosti predvelikonočni čas namenili predvsem čiščenju in osveževanju doma, kar se je obdržalo vse do danes. Preurejanje in spomladansko okraševanje hiše je prijetno opravilo, v katerega zlahka vključimo otroke vseh starosti in tudi na ta način poglobimo stike, ki jih krha prenatrpan vsakdan.

Ljubljanski Citypark pripravlja velikonočni sejem, ki bo potekal od 11. do 19. aprila. Njihove stojnice se bodo pod težo izdelkov, darilc in predlogov, s katerimi boste lahko polepšali velikonočne praznike. Z velikonočnim vzdušjem začenjamo že kar danes. Ponujamo vam nekaj predlogov v navdih in preizkus.

Namizni pogrinjki

Velika noč je čas druženja. Že sam pogled na praznično obloženo mizo mora biti spomladansko obarvan, zato največ pozornosti pravzaprav namenimo dekoriranju pogrinjkov. Lahko se odločimo za živahne barve, ki bodo dvignile naše razpoloženje, ali pa navdih poiščimo v naravi in z drobnimi dodatki poskrbimo za velikonočno dekoracijo. Ni vse samo v pirhih, pomagajmo si še s ptički, metuljčki, papirnatimi jajčki in cvetjem. Velika noč je vesel čas, zato obiščite velikonočni sejem, ki bo v ljubljanskem Cityparku trajal do 19. aprila, in se založite z velikonočnimi drobnarijami.

Pirhi in ustvarjanje

K spomladanskemu preurejanju doma in ustvarjanju okraskov povabimo otroke. Izberimo tehniko barvanja pirhov, potem pa prepustimo delo malim rokam. Zamižimo na eno oko in se z njimi veselimo pisanih pirhov. Ker kokošjih jajc prehitro zmanjka – navsezadnje, le kdo jih bo toliko pojedel, se založimo s plastičnimi ali, še bolje, tistimi iz stiropora. Barvanje takšnih materialov je še posebej zabavno, rezultati pa presenetljivi. Na velikonočnem sejmu v Cityparku boste v tednu pred veliko nočjo našli obilico materiala za ustvarjanje.

Velikonočni cvetlični aranžmaji

Letos velika noč prihaja sorazmerno pozno, narava se je že razbohotila in ko se zunaj vse prebuja, tudi nas začenjajo srbeti prsti, no, bolje rečeno, lopatke, grabljice, lončki in vrtnarske škarje. Poiščimo vse stare cvetlične lončke, ki ležijo v kotih po shrambi, in jih predelajmo v najbolj vesele spomladanske lončke, ki bodo s ponosom kraljevali na okenskih policah in mizah. Ustvarimo si notranji spomladanski vrt. Na velikonočnem sejmu boste lahko nakupili klasično zbirko spomladanskih lepotic, kot so narcise, hijacinte, vijolice, krokusi in tulipani.

Okraski ali pa kar darilca

Velika noč pa je kljub vsemu čas, ko se zbližamo z družino in prijatelji, saj naše odnose diktira in krha naš prenatrpan vsakdan. Veselje nad druženjem z najdražjimi lahko pokažemo tudi z drobnimi pozornostmi, ki jih namenimo drug drugemu. Podarimo lahko okraske, ki smo jih izdelali. V fotogaleriji vam ponujamo nekaj drobnih idej, kako okrasiti dom in z darilci razveseliti vse, ki častijo prebujanje narave.

Vsebino omogoča Citypark.

Ne spreglejte