29. 1. 2010,
12.59

Petek, 29. 1. 2010, 12.59

Nova vrhunska predstava Jelenka

Norvežan Ole Christian Wendel je pritekel do naslova mladinskega svetovnega prvaka v klasični 10 km preizkušnji, Marjan Jelenko pa je osvojil peto mesto.

Srebro je osvojil Nemec Janis Morweiser, bron pa še en Norvežan, Gudmund Storlein. Odličen je bil na petem mestu Marjan Jelenko, ki je po skokih celo vodil. Gašper Berlot je zasedel 16. mesto, Matic Plaznik 22., Jože Kamenik pa je osvojil 32. mesto. Jelenko je z odličnim skokom (103,5 m) prišel do najboljše pozicije po skakalnem delu. Pred domačinom Johannesom Firnom je imel 38 sekund naskoka, Wendel na 10. mestu pa je že zaostajal minuto in štiri sekunde. Norvežan je že v sredo z izjemnim tekom pridobil 24 mest, danes pa mu napad na vrh ni mogel uiti. Na koncu je konkurente ugnal za dobrih 20 sekund in se tako veselil zlate medalje na klasični preizkušnji. Drugo medaljo je s srebrom pobral domačin Janis Morweiser, bronast pa je bil še en Norvežan, Gudmund Storlein. Nemško-norveški vrh je na četrtem mestu zaokrožil Johannes Rydzek, ki je kot zadnji uspel prehiteti Jelenka. Tekmovalec SSK Velenje je v teku ohranil prednost pred najbližjim zasledovalcem po skokih, Firnom in osvojil odlično peto mesto. V zbirko vrhunskih uvrstitev je tako po šestem in drugem mestu dodal še peto mesto. Ostali naši so potrdili, da bodo kot ekipa izredno močni. Gašper Berlot je zadržal 16. mesto s skakalnega dela, Matic Plaznik je z 8. padel na 22. mesto, Jože Kamenik pa s 25. na 32. mesto.