1. 12. 2010,
8.23

Sreda, 1. 12. 2010, 8.23

Jazbec osmi v Aspnu

Janez Jazbec je na veleslalomski preizkušnji severnoameriškega pokala v Aspnu zasedel osmo mesto. Dekleta so se pomerila v slalomski preizkušnji v Lovelandu, Vanja Brodnik pa je bila enajsta.

Medtem ko so smukači v Severni Ameriki opravili prva treninga pred bližajočima se smukoma svetovnega pokala v Lake Louise oziroma Bevaver Creeku, pa tehnični specialisti formo pilijo na tekmah serije Nor-Am. Moški so se v Aspnu pomerili v veleslalomski preizkušnji, na kateri je bil najhitrejši Američan Tommy Ford, sledila pa sta mu Francoza Tommy Ford in Jean-Baptiste Grange. Janez Jazbec, ki je nastopil s štartno številko 27, se je kot najboljši Slovenec zavihtel na osmo mesto, za zmagovalcem pa je zaostal 1,45. Bernard Vajdič se je z visoko številko 81 prebil na 14. mesto, medtem ko pa je Miha Kürner odstopil.

Žensko slalomsko preizkušnjo v Lovelandu je dobila izkušena Sarah Schleper, ki je 67 stotink sekunde ugnala Kanadčanko Brittany Phelan, tretja pa je bila Francozinja Marion Bertand. Vanja Brodnik je zasedla enajsto mesto, Kraja Jazbec je pristala mesto za njo, medtem ko pa je Ana Drev odstopila.