26. 12. 2008,
15.39

Petek, 26. 12. 2008, 15.39

Italijani kažejo zobe

Italijanski smukači so bili absolutni vladarji prvega treninga pred nedeljskim smukom svetovnega pokala na progi Stelvio v Bormiu. Soliden tudi Andrej Jerman.

Italijan Werner Heel je bil z naskokom najhitrejši smukač na prvem od dveh treningov pred zadnjo moško preizkušnjo svetovnega pokala v tem koledarskem letu. S 3200 metrov dolgo progo je opravil v času 2:04,41 in za sekundo ter sedemindvajset stotink sekunde ugnal rojaka Christofa Innerhoferja. Slednji je bil za natančno tri desetinke hitrejši od Norvežana Aksla Lunda Svindala, še tri stotinke sekunde počasnejši pa je bil tretji Italijan Peter Fill.

Solidno se je s klasično progo Stelvio in nizkimi temperaturami soočil tudi najboljši slovenski smukač Andrej Jerman, ki je z zaostankom dveh sekund in treh desetink pristal na osmem mestu. Za "Jerryja" bo nedeljski smuk svojevrsten trenutek resnice. Na zadnjem smuku v Val Gardeni je namreč brez večje napake krepko zaostal za najboljšimi in pristal na 24. mestu. Poleg tega pa ni skrivnost, da je prav na prizorišču zadnjega finala svetovnega pokala v zadnjih letih že zelo dobro nastopal. Pred enim letom je bil tudi odličen peti, leta 2006 pa deveti in celo četrti.

Vzpodbudno je na prvem treningu nastopil tudi Andrej Šporn, ki je pristal na 17. mestu (+3,23). Rok Perko je bil z velikim zaostankom dvanajst mest za njim (+5,95), Alek Glebov in Andrej Križaj pa sta ostala brez uvrstitve.